סעודיה: נשים ספורטאיות לא ייסעו לאולימפיאדת לונדון

יו"ר הוועד האולימפי הסעודי הודיע כי נשים לא יוכלו לנסוע ולייצג רשמית את הממלכה השמרנית במשחקים האולימפיים בעוד שלושה חודשים. "רק ספורטאים גברים ישתתפו בתחרויות", הצהיר. עם זאת, נשים כן יוכלו לנסוע ולצפות במשחקים

עוד גזירה על הנשים בסעודיה (AP)

לא יוכלו להוכיח שהן המין החזק: ארגון הוועד האולימפי בסעודיה הודיע כי אין בכוונתו לשלוח נשים ספורטאיות במסגרת המשלחת הרשמית של הממלכה לתחרויות האולימפיאדה בלונדון בעוד שלושה חודשים.

בתדרוך עיתונאים שהתקיים בעיר ג'דה, אמר יו"ר הוועד האולימפי הסעודי, הנסיך נוואף בן פייסל: "לא נאשר לנשים סעודיות להשתתף במשחקים האולימפיים או בכל תחרות בינלאומית אחרת. רק ספורטאים גברים ישתתפו בתחרויות".

"שלא יפרו את חוקי השריעה"

בממלכה השמרנית, בה לנשים גם אסור לנהוג, לא אוסרים עליהן לטוס ללונדון ולצפות במשחקים, אך ללבוש את בגדי הספורט הלאומיים אסור להן. "ישנן מאות, אם לא אלפי נשים סעודיות שעוסקות בספורט - אך באופן פרטי. הן חופשיות לעשות זאת, אך לוועד האולימפי הסעודי חלה החובה להבטיח שהן לא מפרות את חוקי השריעה האסלאמית".

הספורטאית היחידה ממוצא סעודי המתחרה נכון להיום בענפים אולימפיים היא רוכבת הסוסים דלמה מחלס, צעירה מוכשרת בת 18 שזכתה באוגוסט 2010 במדליית ארד במשחקים האולימפיים לנוער שנערכו בסינגפור. עם זאת, סעודיה מסרבת לאפשר לה לייצג את הממלכה באופן רשמי, והיא מתמודדת על תקן עצמאי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת