אסד מגביר את הקטל לקראת הפסקת אש

הקטל בסוריה שבר היום שיא דמים חדש: כ-150 הרוגים, רובם בעיר חומס, וכל זאת לאחר שהושג, כביכול, הסכם להפוגה בקרבות החל מיום חמישי. סרטונים קשים לצפייה מחומס מתעדים עשרות גופות מוטלות בשלוליות דם ברחובות. הצבא הסורי ממשיך לפעול בכל הכוח, ונראה שאסד מנסה לייצב את הישגיו בטרם תהיה - אם תהיה - הפסקת אש

שלושה ימים לפני שהצבא הסורי אמור לסגת ממרכזי הערים, וחמישה ימים לפני שהפסקת האש שיזם המתווך קופי אנאן אמורה להיכנס לתוקף – וחומס עדיין בוערת, וכך גם אידליב וערים אחרות.

בסרטונים קשים לצפייה שהפיצו המורדים מהעיר חומס, אותם בחרנו שלא לשדר, נראות עשרות גופות של גברים מוטלות בתוך שלוליות דם ברחובות. גם מהעיר חלב מגיעים דיווחים על גופות שרופות בתום הפגזה של כוחות הצבא.

גם בשאר אסד וגם צבא סוריה החופשית התחייבו להפוגה בקרבות, אבל בינתיים האש נמשכת. אסד מנסה לייצב את הישגיו בטרם תהיה - אם תהיה - הפסקת אש.

גדוד המורדים בחומס מציג סרטון המתעד שבוי אירני המתחנן על חייו. "בעזרת אללה, אנחנו מבקשים לחזור הביתה בריאים ושלמים במהירות", אומר השבוי בסרטון. "מבקש לחזור הביתה, לאשתי ולבתי".

קרוב ל-200 הרוגים בסוף השבוע אינם מונעים מהרודן הסורי להוציא שוב אלפים להריע למענו ברחובות דמשק, לרגל יום השנה ה-65 לייסוד מפלגת הבעת', מפלגת השלטון שאותה הוא מוכן להקריב למען פשרה עם האופוזיציה.

אנו בפתחו של שבוע קריטי שעשוי לקבוע את הכיוון שאליו סוריה הולכת: הפסקת אש – או מערבולת אש. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת