חאלד משעל מאיים: "נחזור לחטוף חיילים"

בהתבטאות פומבית ראשונה מאז שחרורו של החייל החטוף גלעד שליט, הבטיח היום יו"ר הלשכה המדינית של חמאס כי ארגונו ישוב לחטוף חיילים. "ישראל כפתה עלינו להבין שהדרך היחידה לשחרר את האסירים היא בעסקאות חילופין, לאחר שלוקחים בשבי את חייליהם ומפקדיהם", איים משעל בעצרת למען ירושלים שנערכה בקטאר

חמאס שב לאיים על חיילי צה"ל: בהתבטאות ראשונה וקיצונית מאז הוצאתה לפועל של עסקת שליט, ציין היום יו"ר הלשכה המדינית של הארגון כי הדרך היחידה, לשיטתו, לשחרר את כל האסירים המוחזקים בישראל - היא להמשיך בדרך הטרור וחטיפת החיילים.

בהתייחסו לאירוע חטיפתו של גלעד שליט לפני 6 שנים, אמר משעל כי "מי ששיחרר את אלו שאנו רואים היום, בכל מקום, יוכל בעזרת אללה לשחרר את יתר האסירים, ועל הדרך לכך איני צריך לפרט", כך בעצרת "למען ירושלים" שנערכה בדוחא, בירת קטאר.

"ישראל כפתה עלינו להבין שהדרך היחידה לשחרר את האסירים היא בעסקאות חילופין כשלוקחים בשבי את חייליהם ומפקדיהם",  הוסיף וציין מנהיג האירגון בנאומו. משעל התייחס גם לסוגיית הסכסוך הישראלי-פלסטיני, ואמר כי "ישראל רוצה לשדוד את ירושלים מידינו, אולם האתגר שלנו הוא להשיב את ירושלים ולשחרר את אדמותינו הכבושות".

בתוך כך, ממשיכים ארגוני הטרור לאיים על ביטחונה של ישראל. הבוקר נמצאו שרידיה של רקטת גראד באזור באילת, וההערכה היא כי מדובר בשיגור נוסף לעבר העיר הדרומית מחצי האי סיני, שככל הנראה התבצע לפני כיומיים, עם שיגורה של רקטת הגראד שפגעה באזור מגורים בעיר. במשטרה קיימו ביומיים האחרונים חיפושים נרחבים אחרי חלקי רקטות נוספים, בעקבות תלונות התושבים על מספר פיצוצים שנשמעו באזור.

בינתיים, ממשיכים במערכת הביטחון לאסוף מידע על כוונת גורמי טרור בסיני לנסות ולהוציא לפועל פיגועים נוספים בתוך גבולות ישראל ומחוצה להם. על רקע ההתפתחויות, נשא שלשום הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ נאום דרמטי ותקיף במיוחד, בו התייחס לראשונה גם לפיגועים נגד מטרות ישראליות ויהודיות ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת