תצלומי הלווין מוכיחים: טבח האזרחים בסוריה נמשך

ב-10 באפריל צפוי להיכנס לתוקפו הסכם הפסקת האש בין צבא אסד לכוחות החמושים ברחובות סוריה, אך עד אז ממשיכים כוחות המשטר לדכא באכזריות את מרד האזרחים. תמונות לווין חדשות שמפרסמת שגרירות ארה"ב בדמשק מוכיחות כי חרף טענותיה של דמשק - כוחות צבא רבים עדיין פרוסים במוקדי המחאה. מזכ"ל האו"ם: "אין תירוץ להרג"

אחד מתצלומי הלווין המפלילים (חדשות 2)

שוב, סוריה משקרת לעולם: על אף טענות המשטר כי הצבא החל לסגת מן הערים לקראת מימוש הסכם הפסקת האש שהושג בתיווכו של שליח האו"ם קופי אנאן, טוענת ארצות הברית כי הצבא הסורי עדיין פרוס בערי המחאה ומסביב להן - וממשיך בפעולות הדיכוי.

בתמונות לווין שפרסמה הלילה שגרירות ארצות הברית בדמשק בדף הפייסבוק שלה, ניתן לראות בבירור את פריסת כוחות השיריון והחי"ר הסורי במוקדי המחאה - ובהם דרעא, חומס ואידליב. בהודעה שבה והדגישה ארצות הברית את דרישתה לנסיגה מוחלטת של כוחות הצבא וה"שביחה" (הבריונים לובשי האזרחי) של המשטר לא יאוחר מ-10 באפריל.

"המשטר הסורי מחויב להפסקת האש, שהושגה ב-25 במרס", נכתב בהודעה. "ארצות הברית וארגון 'עמיתי סוריה' עוקבים מקרוב אחר המתרחש". עם זאת, צוין בהודעה כי בכמה מן הערים אכן אסד הסיג את כוחותיו.

האופוזיציה: נהיה מחוייבים להפסקת האש

לקראת כניסתו לתוקף של הסכם הפסקת האש, הודיע ריאד אל-אסעד, מפקד "צבא סוריה החופשית", הארגון החמוש המרכזי הפועל נגד צבא אסד, כי אם כוחות המשטר יהיו מחויבים להפסקת האש וייסוגו מן הערים - גם כוחות האופוזיציה יעשו כן.

הלילה גינה מזכ"ל האו"ם באן קי מון את המשך הרג האזרחים בסוריה. "אין תירוץ להמשך ההרג, כשיש תאריך יעד להפסקת אש", תקף באן בחריפות. "אני דורש הפסקה מיידית וללא תנאים של הפעולות הצבאיות נגד העם הסורי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת