עומר סולימאן יתמודד על נשיאות מצרים

מועמד מפתיע לנשיאות מצרים: סגן הנשיא לשעבר עומר סולימאן, האיש שנחשב ליד ימינו של הנשיא מובארק הודיע במפתיע על מועמדותו. מאות הפגינו בקהיר וקראו לו "סולימאן, הצל את מצרים!"; סולימאן הודיע – קריאת ההמונים היא פקודה בעיני, ואני חייל שלא מסרב פקודה

הנשיא הבא? סולימאן, ארכיון (חדשות 2)

עומר סולימאן, מי שנחשב ליד ימינו של הנשיא מובארק, הודיע במפתיע כי יתמודד על נשיאות מצרים. ההודעה מגיעה ברגע האחרון, רק יום לפני הגשת הטפסים הנחוצים למועמדות. סולימאן הוא האדם המקורב ביותר למשטרו של מובארק שהודיע על התמודדות לתפקיד הנשיא, רק כמה ימים לאחר שהודיע כי אין בכוונתו להתמודד.

סולימאן, בן 74, שירת במשך שנים כראש המודיעין המצרי. מובארק מינה אותו לסגן הנשיא במהלך ההפיכה בשנה שעברה, במאמץ להוריד את הלחץ הציבורי שהופעל עליו להתפטר, לחץ שכידוע לא הופחת עם מינוייו של סולימאן.

בהודעה שפירסם אמר סגן הנשיא לשעבר כי הציבור דרש ושכנע אותו להתמודד. עליו להחתים כ-30 אלף תומכים במהלך סוף השבוע כדי להכריז באופן רשמי על מועמדותו. הוא פנה לאזרחי מצרים ואמר "העמדה הנחרצת שלכם שכנעה אותי. הקריאה שלכם היא פקודה, ואני כחייל לעולם לא אסרב פקודה. הקריאה שלכם והאמונה שלכם ביכולתי היא כבוד רב בשבילי".

מאות מתומכיו של עומר סולימאן התכנסו באחת מהכיכרות בקהיר ונאו כרזות בהן נכתב בין השאר "סולימאן, הצל את מצרים!" יחד עם סיסמאות נגד האחים המוסלמים שכבר זכו בבחירות בפרלמנט והעמידו מועמד מטעמם לנשיאות. בעת שלטון מובארק סולימאן נחשב איש הקשר של הנשיא לישראל. הוא ביקר בארץ פעמים רבות ונפגש עם ראשי המדינה ומערכת הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת