בשל מרתון ירושלים: מדינות ערב יחרימו את "אדידס"

את המרוץ שנערך בחודש שעבר התקשו השכנות לקבל באופן ספורטיבי. בכינוס הליגה הערבית הוחלט לנקוט סנקציות נגד החברות שנתנו חסות לאירוע ולערוך מרוצים מתחרים מהשנה הבאה. נסיך סעודיה: ירושלים אינה בירת ישראל, זו הפרה של החלטות האו"ם

מרתון ירושלים. ארכיון (רויטרס)

לפני כחודש עטפה את הבירה אווירת חג, כשמרתון ירושלים נערך ברחובות העיר בהשתתפות רבים שחצו אותה בריצה. אלא שההתלהבות הספורטיבית לא חצתה ככל הנראה את גבולות ישראל לעבר המדינות השכנות, שם הצליח האירוע לעורר זעם של ממש. בכינוס שרי הספורט של הליגה הערבית שנערך היום הוכרז חרם על החברות שנתנו חסות לקיום המרוץ - ובראשן ענקית מוצרי הספורט "אדידס".

נסיך סעודיה נוואף בן-פייסל, המשמש יו"ר מועצת הספורט של שרי הליגה הערבית, הסביר את המהלך בכך ש"ישראל מנסה להטעות את דעת הקהל העולמית ולהציג תמונת מצב כאילו שירושלים היא עיר הבירה שלה - דבר שמהווה הפרה בוטה של החלטות האו"ם".

בן-פייסל החליט שלא להסתפק רק בחרם והבטיח כי כבר במרס בשנה הבאה, במקביל למרוץ הישראלי, יקיימו חברות הליגה הערבית בתחומיהן מרתון שיישא את השם "ירושלים שלנו".

לפי ההיענות להשתתפות השנה נראה כי כדי להוות אלטרנטיבה אמיתית למרתון הירושלמי יידרשו השרים הממונים במדינות ערב להשקיע לא מעט מאמצים. כ-15,000 איש השתתפו במרוץ האחרון, כשלפי הנתונים היו 1,500 מהם אורחים מחו"ל. הזוכה שהגיע למקום הראשון היה אף הוא אזרח זר - דייויד טוניוק הקנייתי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת