משרד החוץ הסורי: "ניסיון ההפיכה כשל"

לאחר יותר משנה של מאבקים, הודיעו בממשל אסד כי ניסיונות המורדים להדיח את הנשיא כשלו - וכעת יתמקד הממשל בקידום הרפורמות. במקביל, מדווחים המורדים כי שלושה קצינים בכירים נהרגו ביממה האחרונה, ומסתמן שמבחינתם המאבק להפיל את אסד נמשך

אסד במפגן תמיכה, האם הבטיח יציבות? (רויטרס)

סוף המרד? בהודעה שהוציא הבוקר משרד החוץ הסורי, נאמר כי ה"ניסיון להפיל את משטרו של הנשיא בשאר אסד - כשל", כך מדווחת סוכנות הידיעות הרשמית בסוריה.

לאחר הפצת ההודעה לעיתונות ולסוכנויות הידיעות ברחבי העולם, התראיין דובר המשרד ג'יהאד מקדיסי לטלוויזיה הסורית. "הקרב הסתיים, וכעת אנו ננסה לייצב בחזרה את סוריה ולקדם את הרפורמות עליהן הכריז הנשיא אסד. המשטר וכוחותיו ימנעו מכל אדם או קבוצה לפגוע בקיומן של הרפורמות", אמר מקדיסי.

שגריר סוריה באו"ם העביר את ההודעה הזו למזכ"ל האו"ם באן ולמדינות החברות במועצת הביטחון. בהודעה שהעביר השגריר נכתב כי על פי הנתונים הרשמיים, 6,143 בני אדם נהרגו במהלך המהומות שפרצו בסוריה לפני כשנה, רובם בידי מה שהוא הגדיר "כנופיות חמושות". מאידך, נתוני האו"ם מצביעים על יותר מ-9,000 בני אדם שנהרגו בסוריה בשנה האחרונה

במקביל, נדמה כי המורדים לא מתכוונים להניח את נשקם. פעילי אופוזיציה סורם מדווחים כי כוחות האופוזיציה הצליחו להרוג קצין בדרגת תת-אלוף, המשרת במודיעין של צבא סוריה. בנוסף, הרגו המורדים שני קצינים במהלך הקרבות בדיר א-זור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקרבות בסוריה: עדכונים אחרונים

האו"ם: אסד פיגוע בילדים במכוון

דיווח: אש נפתחה על השיירה של אסד בחומס

דיווח: חיילים סורים פלשו ללבנון והרסו בתים