דאע"ש משתלט על סיני: שלח מפקד זר

מנהיג המדינה האסלאמית הורה לשלוח מפקד עירקי לארגון "אנסאר בית אל מקדס", וזאת לאחר שהארגון נשבע לו אמונים – כך דווח במצרים. ארגון "אנסאר בית אל מקדס" קיבל בעבר אחריות על מספר תקריות של ירי רקטות מחצי האי לעבר העיר אילת

(AP)

ארגון הטרור האסלאמי הקיצוני דאע"ש מגביר את אחיזתו בחצי האי סיני: המדינה האסלאמית שלחה לסיני מפקד עירקי במטרה שינהיג את ארגון הטרור "אנסאר בית אל מקדס" - כך דווח בעיתון המצרי "אל-וטן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, מנהיג דאע"ש, אבו בכר אל בגדדי, קיבל החלטה לשלוח את המפקד העירקי מטעמו לחצי האי סיני. זאת לאחר שארגון הטרור המקומי נשבע אמונים למדינה האסלאמית.

ארגון "אנסאר בית אל מקדס" קיבל על עצמו אחריות לשורה של אירועי ירי רקטות לעבר העיר אילת ופיגועים נוספים נגד מטרות ישראליות. האירוע האחרון שבו דווח כי הארגון פעל נגד ישראל היה לפני כחודש וחצי, אז פתחו מחבלים באש נ"ט וירי מנשק קל לעבר כוח צה"ל מגדוד קרקל, סמוך לגבול עם מצרים. מפקדת פלוגה ולוחם נוסף נפצעו בינוני וקל בתקרית.

כבר לפני שלושה חודשים דווח בסוכנות הידיעות רויטרס כי פעילי דאע"ש פועלים במצרים ומאמנים את ארגוני הטרור בחצי האי סיני. "דאע"ש מספקים לנו את הידע כיצד לפעול באפקטיביות גבוהה יותר", אמר אז בכיר בארגון "אנסאר בית אל מקדס".