דיווח: אש נפתחה על השיירה של אסד בחומס

הרודן הסורי ערך "ביקור פתע" לעיר הנצורה מזה כמעט חודשיים, נפגש עם אזרחים וחיילים המוצבים במקום ושלא במפתיע קיבל רושם שהמחאה תחת שליטה. האזרחים התלוננו על "חוליות טרור" הפועלות בעיר, ואסד מצדו נראה כמי שמקשיב ללבם ומבטיח להמשיך בדיכוי המחאה. המורדים מדווחים: פתחנו באש על השיירה, אין נפגעים

נשיא סוריה בשאר אסד ערך היום ביקור פתע בעיר הנצורה חומס, נפגש עם אזרחים וכוחות צבא במקום והתרשם ממצבה של העיר. על סיור הפתע דווח בשעות הצהריים המוקדמות, אך תמונות ערוכות מהביקור שודרו בטלוויזיה הסורית מאוחר יותר. אחר הצהריים דיווחו כלי התקשורת של המורדים: פתחנו באש על השיירה של אסד, אולם איש לא נפגע.

במהלך הסיור עצמו נפגש אסד עם תושבי המקום שהצטיירו כתומכי המשטר ואשר התלוננו על "פעילותן של חוליות טרור" בעיר, כפי שדווח בכלי התקשורת הסוריים. בתמונות ניכרת האבטחה הכבדה המלווה את אסד במהלך הסיור. בנוסף, נפגש אסד עם חיילים הפועלים בימים אלו בחומס ונוטלים חלק בדיכוי המחאה האלימה, ושיבח אותם על פועלם.

אסד התחייב בפני התושבים לשקם את התשתיות שנהרסו במהלך הפעילות הצבאית בעיר - כמו גם את רשתות התקשורת, החשמל והמים ובתי הספר.

"חיילים סורים פלשו ללבנון"

מוקדם יותר דווח כי כוחות צבא סוריים חדרו בשעות הצהריים לשטחי צפון לבנון במרדף אחר מורדים שנמלטו והתבצרו מעבר לגבול. "יותר מ-35 חיילים סוריים חדרו והחלו להרוס בתים", העיד אבו אחמד, תושב העיירה הנוצרית אל-קאעה. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות "רויטרס", החיילים הסורים ירו טילים ורימונים וירי מקלעים.

נשיא רוסיה דימיטרי מדבדב שב והבהיר היום כי העם הסורי יצטרך להחליט על עתידו באופן עצמאי ולא באמצעות כוח זר. בדמשק הודיעו היום כי המשטר הסורי מקבל את יוזמתו של קופי אנאן, לפיה יוענק סיוע לתושבי הערים הנצורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת