רב מכר בקנדה מעורר סערה: "הכה את אשתך המוסלמית"

ספר חדש, מדריך לבני זוג מוסלמים טריים, מחטף בימים אלו מהמדפים בחנות ספרים בקנדה - אך מעורר סערה עולמית בשל תוכנו: מחברו ממליץ לגברים הנשואים על דרכים "לחנך" את האישה שזה עתה הכריזה על אהבתה להם. דרכי ה"חינוך" נעות מנזיפה - ועד מכות באמצעות מקלות. ומה הכי חשוב? "שחשקיו של הגבר ימולאו", כותב המחבר

הספר מעורר המחלוקת (חדשות 2)

כך תשלוט באישה המוסלמית שלך: בחנות ספרים מקומית בקנדה יש להיט חדש שנחטף מהמדפים, אך לא בטוח שמהסיבות הראויות. הספר "מתנה לזוג המוסלמי", מדריך לזוגות מוסלמים טריים, מייעץ לגברים במשפחה הצעירה כיצד להכות ולשלוט בנשותיהם.

הספר, ובו 160 עמודים, פורסם לראשונה בניו דלהי, וזמין היום גם בגרסה דיגיטלית ברשת ואף ניתן לרכישה דרך "אי-ביי". במבוא הספר נכתב בין השאר: "המטרה היא לייעץ לבעל שייתכן שיהיה צורך לרסן את האישה ואפילו לאיים עליה".

אך בהמשך הספר המסרים הופכים אלימים יותר. "ניתן לגעור באישה, להכות אותה בידיים או באמצעות מקל, למנוע ממנה גישה לכסף ולמשוך אותה באוזניים", כותב מחבר הספר אך "מסתייג" ומציין שהכאת האישה לא צריכה להיות מוגזמת".

"זכותו של הבעל שחשקיו ובקשותיו ימולאו"

להפתעת רבים, יש גם המלצות לבעל המכה לנהוג בחמלה כלפי אשתו המוסלמית. "יש להתייחס אליה בנדיבות ובאהבה, אפילו אם היא נוטה לנהוג בטיפשות ובאיטיות", נכתב בספר. בעמוד 45, למשל, מפורטות "זכויותיו" של הבעל במערכת היחסים: "זכותו שחשקיו ובקשותיו ימולאו, על האישה לא לעזוב את הבית ללא רשות, עליה שלא להסתובב בהופעה רשלנית - אך להשקיע במראה החיצוני רק בשביל בעלה".

בעל החנות בקנדה סיפר שהספר אזל מהמדפים, וסירב להתייחס להתעניינות התקשורתית הרבה, לרבות כל הנוגע לשאלה האם הוזמנו ספרים נוספים לחנות.

בשנים האחרונות התפרסמו התבטאויות רבות מעוררות מחלוקת של מספר אנשי דת והלכה מוסלמים, הטוענים כי יש לעיתים לנהוג באלימות כלפי אישה על מנת לשמור על "חינוכה" לניהול ענייני הבית והמשפחה. ביקורות רבות נמתחו מצד ארגוני נשים וארגוני זכויות אדם על התבטאויות שכאלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת