סוריה: טייס סירב פקודה באוויר - ותקף מתקן צבאי

התפוררות הצבא הסורי נמשכת: טייס מסוק קרב סורי שקיבל פקודה ממפקדיו לתקוף אזרחים באזור חלב, סירב פקודה באוויר - ובמקום זאת החליט לנקום במשטר ולתקוף מתקן צבאי. לאחר מכן הוא טס לטורקיה, שם נחת בשלום. אחרי הסנקציות של האיחוד האירופי על אסמה אסד, בבריטניה שוקלים לשלול את אזרחותה

אש בסוריה. הטייס ערק באוויר (רויטרס)

עריקה דרמטית בחיל האוויר הסורי: טייס מסוק קרב שיצא לפעילות דיכוי מן האוויר של כוחות המורדים באזור חלב - החליט לסרב פקודה באוויר, ותקף בסיס צבאי סורי במחוז, כך מדווחת הבוקר רשת "אל-ערבייה".

גורמי אופוזיציה סורים סיפרו כי הטייס קיבל הנחייה לתקוף אזרחים באזור "אל-אעזאז" בחלב, אך עד מהרה התברר למפקדיו כי יש לו תכניות אחרות. "הוא סירב פקודה, ובמקום זאת תקף מבנה של כוחות הביטחון הסוריים בעיר. לאחר מכן הוא טס לטורקיה, שם נחת בשלום", אמרו הגורמים. לדבריהם, מדובר בביטוי נוסף של התפוררות הצבא הסורי.

צפו בדיווח הדרמטי מסוריה

עם זאת, בשטח, נמשך הדיכוי האלים של המחאה. אמש נהרגו בסוריה 59 בני אדם מאש כוחות הצבא הסורי, 22 מהם נהרגו בעיר אדלב.

העיתון ה"דיילי טלגרף" הבריטי מדווח הבוקר כי בעקבות הסנקציות שאישר אמש האיחוד האירופי להטיל על רעיית נשיא סוריה, אסמה אסד, שוקלת כעת בריטניה לשלול את אזרחותה הבריטית. בשל העובדה שבריטניה אינה חברה באיחוד האירופי, הסנקציות אינן מונעות ממנה להיכנס למדינה, אך כעת, על פי העיתון, נעשתה פנייה לשר הפנים הבריטי לבטל את אזרחותה של אסד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת