אסמה אסד משנה תדמית: מחבקת יתומים

אשתו של נשיא סוריה מחליפה גישה. אחרי הפרסומים על מסעות הקניות מנקרי העיניים שלה בימי הטבח בסוריה, היא מנסה כעת להראות שהיא לא רק נשואה לרודן, אלא גם אישה אימהית שאחד מתחביביה הוא חיבוק ילדים יתומים ומסכנים. "כשאימא איננה, כל החיים אינם", אומרת אשת הדיקטטור לילדים שהובאו לארמון ולמצלמות

רעייתו של נשיא סוריה, והאישה שנקראת בפיו גם "הברווזה הקטנה שלי", מתאמצת להתנקות מכתמי מסעות השופינג שדבקו בה, שהתקיימו בתוך נהרות הדם הניגרים בסוריה.

במסגרת זו, הובלו אל הארמון הנשיאותי בדמשק ילדים שהתייתמו או נפצעו במהלך הקרבות הקשים במדינה. זאת, ככל הנראה, כדי לתת לאסמה הזדמנות להפגין עד כמה היא "שופעת רחמים" ו"נוטפת חיבה".

בדברים שנשאה בנאום שכולו "אמפתיה" למשפחות השכולות, ציינה אשת הרודן, בין היתר, כי "החיים הם אימא. כשאימא איננה, כל החיים אינם. נותר רק גוף". אסמה הוסיפה: "אנחנו מרגישים שרוחנו עומדת להישבר, ואולי כבר נשברה. אנחנו מחפשים מישהו שיפצה אותנו, אולי לשווא".

בהמשך דבריה, עברה רעייתו של נשיא סוריה לרמוז להצעת בעלה לחון מורדים שיסגירו עצמם. "המולדת אוהבת את כולנו", אמרה, ספק בעוקצנות, והוסיפה: "לא משנה מי אנחנו לא משנה מה אנו חושבים ולא משנה כמה טעינו לגביה. היא עדיין סולחת לנו. המולדת היא האימא זאת שדואגת לנו לא משנה כמה דעותינו חלוקות".

תוך שהיא "מתאמצת להתגבר על דמעותיה", הציעה אסד תרופה להרג המשתולל ברחובות - אהבה. "הבה ננצור כולנו את האהבה שנטעו אמהותינו בלבנו, ונפיץ אותה ברחבי הארץ. הבה נלמד מהן, כולנו, כיצד לאהוב איש את רעהו וננחיל את האהבה בקרב העם", סיכמה אשת הרודן.

נוסף לנאום שופע החום והאהבה, זכו הילדים היתומים גם ל"מתנה" מהגברת הראשונה: ארוחה דשנה וצבעים לציור. ציור הדגל הסורי, כמובן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת