ביקור ב"בירת הלמבורגיני" של המזה"ת

לסעודיה מחאת "האביב הערבי" עדיין לא הגיעה, ואולי אפשר להבין למה: המשטר מגדיל את המענקים הכספיים לאזרחים כדי לקנות את שתיקתם, וכך יוצא שבעיר ג'דה בממלכה יש 60 תושבים שנוסעים בלמבורגיני. ה"צרות" של העשירים: מבטי קנאה של נהגים וצלמים מכל העולם שמגיעים לתעד את התופעה. ביקור ב"בירת הלמבורגיני" של המזה"ת

לא באיטליה, גם לא באמריקה - כי אם כאן אצלנו, במזרח התיכון: העיר ג'דה הסעודית, הממוקמת במערב הממלכה, הופכת לאחרונה למוקד עניין בינלאומי. הסיבה: 60 מתושבי העיר נוסעים בדגמים שונים של מכונית הפאר האיטלקית למבורגיני.

בעלי המכוניות בג'דה החליטו להקים "מועדון פרטי", ומרבים להיפגש, להחנות את כלי הרכב זה לצד זה ברחובות העיר ולשבת לכוס קפה או ארוחה טובה. "אני מודה לאל, אני יכול להרשות לעצמי את המכונית הזאת", מספר אחד מבעלי המכונית. אך בו בזמן רבים מהם מספרים על עיניהם היוצאות של תושבי העיר - כשרכבם עובר ברחובותיה. "הם סובלים מההתעניינות ומהעיתונאים, שמצלמים אותם ומלווים אותם אפילו עד בתיהם", דיווחה רשת "אל-ערבייה".

לחברי המועדון היוקרתי יש בעיה משותפת נוספת שעולה בשיחותיהן במהלך המפגשים: מצבם הרעוע של הכבישים בעיר, שפוגע לעיתים במכוניות הנוסעות. "הם חוששים מהבורות והמהמורות בכבישים", דווח ב"אל-ערבייה". כמה מבעלי המכוניות סיפרו לתחנה כי הם חוששים מהנהגים לפניהם ומאחוריהם, נוהגים בזהירות ולא אחת נתקלים בנהגים שכל כך מתלהבים מהאטרקציה בכביש - שהם מלווים אותם לכל אורך הדרך.

תנו מיליון שקל - וגם אתם במועדון היוקרתי

ואם גם אתם התרשמתם מהתמונות המגיעות מג'דה ומעוניינים להצטרף למועדון היוקרתי, עליכם להחזיק לפחות במיליון ומאתיים אלף שקלים ב"עובר ושב" בחשבון הבנק שלכם. זהו המחיר ההתחלתי של למבורגיני בסעודיה.

בתקופה בה צפות בעיות העוני והכלכלה בעולם הערבי, ומהוות סיבה מרכזית בהפלתם של משטרים ומנהיגים רודנים - מדינות המפרץ נהנות מ"שקט" יחסי, לפחות בשלב זה. הפרשנים והחוקרים סבורים כי גלי "האביב הערבי" עוד יגיעו גם למדינות הללו, שזוכות עד כה ל"חסינות" גם ובעיקר בשל מצבן הכלכלי והגדלת המענקים הכספיים לאזרחיהן, כדי "לקנות" את שתיקתם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת