קבר אחים נחשף בחומס: "39 גופות במקום אחד"

גורמי אופוזיציה מדווחים כי לצד מעשי הזוועה הנמשכים בעיר חומס, מנסה הצבא למנוע את הלוויות ההרוגים - וקובר עשרות הרוגים במקום אחד. היום נחשף קבר אחים ובו 39 גופות - 16 מהן של משפחה אחת. "הם הוצאו להורג לפני 10 ימים", אמרו באופוזיציה. "אל-ג'זירה": אסד חתום על כל מבצע דיכוי בסוריה

פוחדים בחומס (רויטרס)

מעשי הזוועה נמשכים בחומס: תושבי העיר הנצורה מזה כמעט חודשיים מדווחים על חשיפתו של קבר אחים בשכונת א-ריפאעי בעיר, ובו 39 גופות שנרצחו על ידי אנשי ה"שביחה", בריוני המשטר, וכוחות הביטחון הסוריים. לטענת גורמי אופוזיציה, הנרצחים הוצאו להורג לפני כ-10 ימים.

"תושבים הצליחו להסתנן בחזרה לשכונת א-ריפאעי וצילמו 39 גופות אלמונים שהושלכו בצדי הדרכים והכבישים", אמרו הערב גורמי אופוזיציה. "בין ההרוגים - גם 16 תושבים בני משפחה אחת. אני חושש שקיימים הרוגים נוספים שעדיין לא נמצאו".

רק בשבוע שעבר בוצע טבח קשה בעיר, כשנמצאו גופותיהם של 45 נשים וילדים בבית אחד. התמונות הקשות, ששודרו בכלי התקשורת הערביים, זיעזעו את העולם כולו.

בינתיים, ממשיכים כלי התקשורת הערביים לדווח על המאבק העיקש שמנהלים כוחות אסד במורדים בעיר הנצורה. על פי חלק מהדיווחים, הצליחו כוחות הביטחון להשתלט על 70% משטחי העיר, אם כי עדיין מספר שכונות נמצאות תחת שליטה של "צבא סוריה החופשית". היום נמשכה מתקפת הצבא על העיר, בירי פצצות מרגמה ונשק קל.

המסמכים חשפו: אסד חתום על כל פעולת דיכוי

במקביל, דיווחו עדי ראייה כי צבא סוריה חידש את המתקפה על העיר חמאה. "אנחנו סובלים ממחסור בתרופות, ציוד רפואי ואנשי צוות רפואי", מסרו גורמים בעיר.

אסד. "חתום אישית" (חדשות 2)

אמש חשפה רשת "אל-ג'זירה" מסמכים שקיבלה מבכיר בממשל הסורי שערק לשורות המורדים, לפיהם הנשיא אסד מאשר מדי יום כל פעילות צבאית נגד המורדים. בחתימתו האישית ניתנת ההסכמה לפריצות לבתי מגורים, רצח אזרחים מוחים, חטיפות, מעצרים, עינויים וחיסולים. זאת - אחרי שהוא מקבל לידיו דוח יומי המגובש על ידי ראשי הצבא, המודיעין וה"שביחה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת