אסמה אסד מצטרפת לרשימת הסנקציות הכלכליות של האיחוד האירופי

הגברת הראשונה של סוריה מצטרפת לרשימה מפוקפקת של 144 בכירים סורים עליהם מטיל האיחוד האירופי סנקציות כלכליות קשות: חשבונות הבנק שלה באיחוד יוקפאו ותיאסר עליה הכניסה לשטחי האיחוד. ההחלטה התקבלה בעקבות חשיפת תכתובות המייל השערורייתיות שלה עם בעלה בשאר, בזמן שזה טבח בבני עמו

למסע הקניות בזמן הטבח יש מחיר, לא רק כספי: אסמה אסד, רעייתו של נשיא סוריה בשאר אסד תיכלל ברשימת הבכירים הסורים עליהם מטיל האיחוד האירופי סנקציות, כך אומרים הבוקר דיפלומטים בכירים באיחוד האירופי לעיתון "הדיילי טלגרף" הבריטי. על פי הדיווח, ההחלטה להכליל את הגברת מספר אחת בסוריה ברשימת הסנקציות התקבלה בעקבות חשיפת תכתובות המייל שלה ושל בעלה בשבוע החולף, לפיהן היא יצאה למסע קניות ראוותני - בזמן שבעלה הורה לטבוח באלפים מבני עמו בדיכוי המחאה נגד משטרו.

אסמה (36) נחשבה לאחת הצעירות המבטיחות בעולם הערבי, במיוחד בשל העובדה שגדלה והתחנכה בלונדון. עד לחודשיים האחרונים קולה כמעט ולא נשמע באשר לדיכוי המחאה האלים של בעלה במדינה, אך לאחרונה התפרסמו מספר התבטאויות שלה - הן במכתב ששלחה לעיתון "טיימס" בו הביעה תמיכה בבעלה והן בשיחת טלפון שקיימה עם ראניא מלכת ירדן.

רשימה מפוקפקת של 114 בכירים

אך חשיפת תכתובות המייל שלה ושל בשאר בשבוע שעבר היא שהביאה את האיחוד האירופי להחלטה להכליל את אסמה ברשימת הבכירים הסורים עליהם מוטלות סנקציות כלכליות. היא מצטרפת לרשימה מפוקפקת של 114 בכירים במשטר הסורי ו-38 מוסדות סוריים שחשבונות הבנק שלהם באיחוד האירופי הוקפאו. הסנקציות יאסרו על אסמה גם להיכנס למדינות האיחוד האירופי, זולת בריטניה.

"ההחלטה תאושר בישיבת שרי החוץ של האיחוד האירופי בבריסל ביום שישי הקרוב", אמרו הגורמים הדיפלומטיים לעיתון הבריטי. "מספר משפחות סוריות נוספות יתווספו אף הן לרשימה". באירופה סבורים כי הסנקציות הכלכליות הקשות יקשו על המשטר, אם כי הוא הצליח לשרוד את הסנקציות עד כה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת