רוסיה שלחה יחידות לוחמה בטרור לסוריה

האם רוסיה לוקחת חלק פעיל בדיכוי המהומות בסוריה? התקשורת הרוסית והערבית מדווחת על אונייה רוסיה ועליה יחידות למלחמה בטרור שעגנה בנמל טרטוס שבסוריה. עוד דווח, כי בדרכה חזרה האונייה תפנה משפחות רוסיות מסוריה

מהדקים יחסים? אסד ומדבדב, ארכיון (רויטרס)

אחרי אירן - האם גם רוסיה מסייעת לסוריה לדכא את המהומות במדינה? כוחות מיוחדים ללוחמה בטרור הגיעו היום לסוריה על מנת ליטול חלק במאמץ לשים סוף למחאה, כך מדווחים הערב כלי תקשורת רוסיים וערביים.

על פי הדיווח, ספינה של חיל הים הרוסי עגנה במהלך היום בנמל טרטוס, ועליה מספר אנשי היחידה ללוחמה בטרור - אם כי עדיין לא ידוע כיצד תבוא לידי ביטוי פעילותם על אדמת סוריה. על פי חלק מההערכות, שליחתם נועדה לייעוץ למשטר הסורי כיצד להתמודד עם המחאה במדינה. בכלי התקשורת הערביים דווח כי עשרות מומחים רוסים כבר פועלים בסוריה בתקופה האחרונה.

"משפחות רוסיות עוזבות את סוריה"

עוד דווח כי הספינה שהביאה את אותה יחידה מיוחדת לנמל טרטוס, דרך הים השחור, נועדה לסייע בחילוצם של דיפלומטים ונציגים רוסים בסוריה. "משרד החוץ הרוסי העביר גם הנחיות בעל פה לנציגיו בסוריה, לפיהן עליהם לחלץ את בני משפחותיהם מהמדינה", אמרו הערב גורמים דיפלומטים רוסים והוסיפו כי ממשלת רוסיה אף המליצה לאזרחיה הנמצאים כעת בסוריה לעזוב את המדינה לאור המשך האלימות.

"כמה משפחות רוסיות כבר עזבו את סוריה והן בדרכן למוסקבה", אמרו הגורמים הדיפלומטים. "קיים חשש לשלומן, במיוחד בשל הביקורת מצד המוחים בסוריה על הווטו הרוסי במועצת הביטחון בעניין מהלך בינלאומי נגד סוריה".

בראשית חודש ינואר עגנה נושאת המטוסים הרוסית "קוזנצוב" בחופי סוריה, וזכתה לסיור ממלכתי על סיפונה של שר ההגנה הסורי. "ביקורה של נושאת המטוסים הרוסית בסוריה היא הוכחה לעומק היחסים ושיתוף הפעולה בין המדינות", אמר על סיפון הספינה שגריר רוסיה בדמשק. ואילו שר ההגנה הסורי אמר: "רוסיה מסייעת בהתמודדות עם המזימה לה נתונה סוריה".

בחודש שעבר עגנו בנמל טרטוס שתי ספינות קרב אירניות. ברפובליקה האסלאמית טענו אז כי מדובר במסר תקיף למערב, לפיו עליו להימנע מלהתערב בנעשה במדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת