סוריה: קרבות ירי במרכז דמשק

חילופי האש בסוריה מתרחבים אל המקומות המאובטחים במדינה: חילופי אש כבדים פרצו בשכונת אל-מאזה שבמרכז דמשק, שכונה מהמאובטחות בדירה המאכלסת בין השאר שגרירויות, מתחמי ביטחון ובתי בכירים בשלטון. התושבים מדווחים על קולות ירי בכל האזור

גם בדמשק. מורדים בסוריה, ארכיון (רויטרס)

האם האש בסוריה מתקרבת לארמון הנשיאות? חילופי אש כבדים פרצו הלילה בין כוחות צבא סוריה החופשית לבין כוחות הנאמנים לנשיא בשאר אסד במרכז הבירה דמשק. כך דיווחו עדי ראייה תושבי השכונה לסוכנות הידיעות רויטרס.

קולות נשק אוטומטי, מכונות ירייה ורימונים נשמעים בכל רחבי מחוז אל-מאזה, אחד מהרבעים המאובטחים ביותר בבירה הסורית, המהווה גם בית לכמה מתקנים בטחוניים מרכזיים לצבא סוריה.

"ישנה לחימה עזה בכל האזור, והדי הירי נשמעים בכל מקום. כוחות הביטחון חסמו את כל הרחובות וניתקו את תאורת הרחוב", מספרת עקרת בית המתגוררת בשכונה. כוחות ביטחון רבים נפרסים באזור, הממוקם על כביש ביירות-דמשק, לאחר שפרצו הפגנות באזור בחודש שעבר בהם מחו המפגינים על הרג כמה מפגינים בידי כוחות הביטחון.

יש לציין כי נוכחות כוחות הביטחון באזור היא גבוהה גם בעתות שגרה. השכונה מאכלסת שגרירויות, מתחמי ביטחון וגם כמה בתים של ראשי מנגנוני הביטחון בסוריה, ובינהם ביתו של אסֵף שווקאט, חתנו של הנשיא אסד ואחד מהאישים המרכזיים בשלטון הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת