2 תיירות מברזיל נחטפו בסיני

פעילים בדואים תקפו הערב אוטובוס תיירים שעשה דרכו בסיני, וחטפו שתי תיירות מברזיל. גורמי ביטחון במצרים מעריכים כי בתמורה לשחרורן ידרשו החוטפים את שחרורם של אסירים בדואים מבתי הכלא במצרים. הממשל בקהיר מנהל מגעים לשחרורן

סיני. מסוכן לתיירים (חדשות 2)

הטרור ממשיך לגאות בסיני: חמושים אלמונים חטפו הערב שתי תיירות מברזיל, במהלך טיול שערכו באחד ההרים המבודדים באזור - כך אומרים גורמי ביטחון מצריים. ההערכה היא כי החוטפים, כנראה ממוצא בדואי, ידרשו את שחרורם של אסירים תושבי סיני - בתמורה לשחרור שתי התיירות.

על פי הדיווח במצרים, החמושים עצרו אוטובוס תיירים שהיה בדרכו להרים, ולקחו בשבי את שתי התיירות. "גורמי ממשל נמצאים בקשר עם בדואים תושבי סיני במטרה להביא לשחרור השתיים", אמרו גורמי ביטחון בחצי האי.

שטח מסוכן

מאז פרוץ המהפכה במצרים לפני יותר משנה, הופך סיני לאזור מסוכן ועוין לגורמים זרים. שבטים בדואים מקומיים, חלקם מזוהים עם ארגון "אל-קעידה", השתלטו על האזור ומטילים מורא אפילו על גורמי הביטחון. בשנה החולפת נרשמו תקריות ביטחוניות רבות, בהן הותקפו תחנות משטרה ונקודות ביקורת של המשטרה המצרית ונפרצו בתי כלא במתקפות טרור.

בחודש שעבר נלקחו בשבי בסיני שתי תיירות אמריקניות, אשר שוחררו זמן קצר לאחר חטיפתן; שבוע לאחר מכן נחטפו גם 24 עובדים סינים - ששוחררו בחלוף יממה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת