"ישראל מנסה לעודד את המורדים"

שרי החוץ של סוריה ואירן מגיבים לתקיפה, שעל פי דיווחים בסוריה ובחיזבאללה בוצעה על ידי ישראל נגד יעדים צבאיים סמוך לדמשק. שני השרים נועדו וגינו את ישראל. "תוקפנות זו מגלה עד כמה עמוק שיתוף הפעולה בין הציונים לארגוני הטרור", אמר שר החוץ האירני

מגנים את ישראל. אל מועלם וזריף (רויטרס)

פחות מיממה לאחר הדיווחים בסוריה ובחיזבאללה על התקיפה הישראלית לכאורה שבוצעה נגד יעדים צבאיים סמוך לדמשק, מגיעות תגובותיהם הרשמיות של שרי החוץ בסוריה ובאירן. השניים נועדו הבוקר (שני) בטהרן, והתקיפה עמדה כצפוי במרכז דבריהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו מגנים את התקיפות הישראליות", אמר שר החוץ האירני מוחמד זריף. "הן באו לאחר שהמורדים ודאע"ש נחלו כישלונות וישראל מנסה לתמוך בהם לאחר מכן. תוקפנות זו מגלה עד כמה עמוק שיתוף הפעולה בין הציונים לארגוני הטרור".

"ישראל מנסה להרים את המורל של המורדים בסוריה אחרי הניצחונות של הצבא הסורי של ממשל אסד", הצטרף אליו שר החוץ של סוריה, ואליד אל מועלם. "הטרוריסטים והישות הציונית נמצאים בשורה אחת".

שר החוץ הסורי גם טוען שהמשטר בדמשק מבקש לפתוח במשא ומתן עם נציגי ארגונים סורים כדי להביא לשלום, אבל ללא התערבות של גורמים חיצוניים. עם זאת, הוא אמר שסוריה תמשיך ותתמיד בלחימה נגד ארגוני הטרור. "אין לנו ברירה אלא להביא לניצחון נגד הטרור", הוא אמר.‎