סוריה: 3 הרוגים בפיצוץ מכונית תופת

הטרור מגיע היום לעיר הסורית השניה בגודלה, חלב. מכונית תופת התפוצצה סמוך למתקן צבאי בעיר והותירה 3 הרוגים ו-25 פצועים. בדמשק שקוברת היום את קורבנות הפיגועים מאמש, מתארגנות קבוצות מחאה נגד האלימות ולאו דווקא נגד אסד

מכונית תופת התפוצצה היום בחלב, העיר השנייה בגודלה בסוריה. על פי הדיווחים מהעיר לפחות שלושה בני אדם נהרגו במתקפה ו-25 נוספים נפצעו. הפיגוע זעזע את חלב, יממה בלבד לאחר שפיצוצים דומים הרגו 27 בני אדם בבירה דמשק.

בארגוני זכויות האדם בסוריה טוענים שגופות רבות נראו מוטלות בשכונת המגורים שבה התפוצצה המכונית. על פי דיווחי התקשורת המקומית, הפיגוע הוא "פעולה של טרוריסטים" בשכונת מגורים בה נמצאים גם מתקנים של כוחות הביטחון הסורים.

אנשי האופוזיציה בסוריה לא לקחו אחריות לפיגועים, לא במכונית התופת בחלב ולא לשני הפיצוצים אמש בדמשק. אולם באופוזיציה מדווחים על פשיטות אלימות שביצעו אנשי המשטר באידליב ובפרברים של הבירה דמשק לאחר התקריות.

גל מחאה מסוג חדש

פעילי ארגוני זכויות אדם מדווחים שבטקסי אזכרה מאולתרים שנערכו היום בסוריה לקורבנות הפיגועים אמש, התפתחו עימותים אלימים. "הם הלכו באזורים במרכז דמשק, סמוך לסוכנות הידיעות הלאומית, בהתחלה הם צעקו סיסמאות נגד האלימות. השוטרים לא עשו דבר, אבל ברגע שהם החלו להשמיע דברים בעד שינוי המשטר, המשטרה הסתערה עליהם והחלה להכות את האנשים במקלות", שיחזר מתנדב בארגון הומניטארי שפועל בסוריה.

גל המחאות שמתחיל לשטוף גם את דמשק, שונה מרוב ההפגנות שראינו עד כה בשנה של התקוממות. את ההפגנות מובילים ומארגנים דמויות מתונות בחברה הסורית, שבדרך כלל לא קוראים להפלתו של אסד, אלא להפסקת האלימות וליצירת דו שיח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת