סוריה: 34 אלף נמלטו מהמדינה

כשנה לאחר פרוץ המהומות בסוריה, נמלטו עשרות אלפי בני אדם מהמדינה לשכנותיה טורקיה, לבנון וירדן. רק בשלושת הימים האחרונים, נמלטו מהמדינה כ-4,000 בני אדם. האו"ם מעריך כי בתוך המדינה יש עוד מאות אלפים שנאלצו לעזוב את בתיהם

המהומות בסוריה. ארכיון (AP)

מספר הפליטים מסוריה מאז פרוץ המהומות עלה בכמה אלפים בימים האחרונים, וכעת הוא מגיע לכ-34 אלף. סוכנות הידיעות רויטרס דיווחה על המספר על סמך נתונים מוערכים של האו"ם. בנוסף, מאמינים כי קיימים מאות אלפי בני אדם בתוך המדינה שנאלצו לעזוב את מקום מגוריהם.

מספר הפליטים עלה בכ-4,000 בשלושה ימים, כך על פי סוכנות הפליטים של האו"ם. במקביל, אמר ראש הממשלה הטורקי ארדואן כי מדינתו מקימה בגבולה המשותף עם סוריה אזור חיץ בטוח לפליטים וכן קרא לאזרחיו לעזוב לאלתר את המדינה.

בנודע לאזרחים סורים שעזבו את בתיהם, אך נשארו בגבולות סוריה, הנתונים מעורפלים יותר. אולם, על סמך נתוני הסהר האדום, מדובר בכ-200 אלף אזרחים סורים. "יש אינדיקציות שהמספר גדול בהרבה", אמר המתאם האזורי של הסהר האדום בסוריה פאנוס מומציץ.

מבין כלל הפליטים, מוערך כי כ-23 אלף נמלטו לטורקיה, אך חלקם חזרו בחזרה לסוריה. בנוסף, מוערך כי עוד כ-8,000 פליטים נמלטו ללבנון, ועוד כ-7,400 לירדן.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת