שר החוץ של צרפת: "הדרך לסיום האלימות - סילוק אסד"

בעוד מדינות נוספות מכריזות על סגירת שגרירותיהן בדמשק מתבטא שר החוץ הצרפתי אלאיין ז'ופה בתקיפות נגד הנשיא הסורי. בריאיון יוצא דופן לעיתון הצרפתי לה-מונד טוען ז'ופה כי הדרך היחידה לסיום האלימות בסוריה היא סילוקו של אסד. ז'ופה הדגיש כי יש לנהוג בתקיפות ושהחלטת מועצת הביטחון צריכה להיות נחרצת

שר החוץ הצרפתי אלאיין ז'ופה מתבטא בריאיון לעיתון הצרפתי לה-מונד בתקיפות נגד הנשיא הסורי בשאר אסד. ז'ופה טען בריאיון יוצא הדופן כי הדרך היחידה לסיים את שפיכות הדמים בסוריה היא סילוקו של הנשיא אסד.

ז'ופה הדגיש כי כל החלטה של מועצת הביטחון של האו"ם בנושא הסורי חייבת להיות תקיפה ואין להסתפק רק בהפסקת אש, לאור האלימות הקשה שרק הולכת ומחריפה.

גם היום מתנהלים קרבות קשים בין כוחות המורדים לצבא בפאתי דמשק. מניין ההרוגים ביממה האחרונה עומד על לפחות 45 אזרחים. בתום תפילת יום השישי יצאו רבבות מפגינים לרחובות בכל רחבי המדינה על מנת למחות ולהפגין נגד משטרו האכזר של אסד.

גם הטורקים נגד המשטר במדמשק

מוקדם יותר היום הצהיר ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, כי אנקרה שוקלת להקים על הגבול עם סוריה אזור חיץ. בנוסף טען, כי הוא שוקל להשיב מדמשק את השגריר הטורקי בשל הקרבות הקשים במדינה.

משרד החוץ במדינה פרסם הודעה לאזרחים הטורקים השוהים בסוריה בה הוא מפציר בפניהם לעזוב את תחומי המדינה בהקדם האפשרי. מספר מדינות בהם איטליה אף הן את אנשי הסגל הדיפלומטי מדמשק במהלך השבוע האחרון.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת