משעשועי משפחת קדאפי: אקווריום בספינה בו שוכנים כרישי ענק

ההון העצום שצברו בני משפחת הדיקטטור הלובי מתגלה בחודשים שלאחר מותו בידי ההמונים. כעת מתגלה כי בנו של הרודן, חניבעל, רכש ספינת ענק ובה אקווריום אדיר מימדים המכיל בתוכו 120 טון מי ים ושישה כרישים נדירים ומסוכנים שוחים בתוכו. הספינה, ללא הכרישים, נמכרה לאחרונה לחברת ספנות בינלאומית

ספינת תענוגות, ארכיון (רויטרס)

בחודשים שחלפו מאז הירצחו בידי ההמונים של מנהיג לוב מועמר קדאפי מתגלה העושר הרב והנהנתנות בה חיו בני משפחתו של הרודן. כעת נראה ששיא חדש נשבר: בנו האלים והאכזר של הדיקטטור חניבעל, רכש מספר חודשים לפני ההתקוממות בלוב, ספינה ובה אקווריום אדיר מימדים שנועד להכיל כמה מהכרישים המסוכנים בעולם.

משפחת קדאפי ידועה ככזו השוברת שיאים של טעם רע, במיוחד לאור העוני הרב של תושבי לוב. הספינה, ששמה "הפיניקית", אותה רכש חניבעל במחיר מופקע, יכולה להכיל בתוכה כ-3,500 בני אדם. חלקים נרחבים בה מצופים בזהב, פסלי ענק מזדקפים בכל עבר. אך גולת הכותרת היא האקווריום הענקי במרכזה.

120 טון מי-ים, שישה כרישי ענק

האקווריום שנבנה בתוך הספינה מכיל 120 טון מי-ים על מנת שיתאים לכליאתם של שישה כרישים, בניהם שני כרישי שורי ושני כרישים לבנים, הידועים כמסוכנים ביותר לאדם.

הספינה נרכשה לאחרונה על ידי חברת הספנות MSC. מנכ"ל החברה, פייר פראנצ'סקו  אמר לכלי התקשורת בספרד כי הוא לא מבין מדוע רצה קאדפי הצעיר את הכרישים אך שהאקווריום העצום מוכן לשימוש. קדאפי, כך מסתבר, כבר שכר ביולוגים ימיים שתפקידם היה אמור להיות לדאוג לרווחתם של דגי הענק.

חניבעל קדאפי בן ה-39, הוא בנו הרביעי של המנהיג האכזר. במשך השנים מילא תפקידים שונים ובכירים בתחום הימי בלוב ולכן חיבתו הגדולה לכלי השיט המפלצתיים. כעת כל העושר שפעם היה בידי משפחתו נראה כמו זיכרון עמום, חניבעל חי בגלות ובפחד בימים אלו באלג'יריה יחד עם אשתו ובניו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת