טורקיה לאזרחיה: עזבו מיד את סוריה

הידרדרות נוספת ביחסים בין סוריה לשכנותיה: טורקיה פרסמה הודעה לכלל אזרחיה הקוראת לעזוב מיד את סוריה, בשל המצב הביטחוני במדינה. רה"מ ארדואן ציין כי הוא שוקל להקים אזור חיץ בגבול הסורי וכי ייתכן שיחזיר את השגריר הטורקי מדמשק

נמשך הלחץ הבינלאומי על סוריה: טורקיה קוראת היום לאזרחיה השוהים בסוריה לעזוב את המדינה באופן מיידי. במקביל הודיעה אנקרה כי תפסיק להעניק שירותים קונסולריים בסוריה החל משבוע הבא.

ראש ממשלת טורקיה רג'פ טאיפ ארדואן, אמר היום כי אנקרה שוקלת להקים על הגבול עם סוריה אזור חיץ. בנוסף טען, כי הוא שוקל להשיב מדמשק את השגריר הטורקי בשל הקרבות הקשים במדינה.

ממשלת טורקיה פרסמה הודעה רשמית לפיה היא קוראת לאזרחיה השוהים בסוריה לעזוב את המקום במהרה. לדברי ארדואן, החזרת השגריר תעשה רק לאחר שכל האזרחים הטורקים יעזבו בשלום את המדינה.

עוד כחלק מצמצום היחסים בין המדינות, הודיעה אנקרה כי החל משבוע הבא לא יינתנו שירותים קונסולריים בשגרירות בדמשק.

מדינות המפרץ סוגרות את השגרירויות

הלילה הכריזו שש החברות ב"מועצת שיתוף הפעולה של מדינות המפרץ" (GCC) - ערב הסעודית, בחריין, איחוד האמירויות הערביות, עומאן, קטאר וכווית - על סגירת כל השגרירויות והמשלחות הדיפלומטיות שלהן בדמשק. ראש המועצה עבדאללה זייני הסביר את הצעד בכך ש"המשטר טובח באנשיו"

זייני הוסיף כי "המשטר הסורי בוחר באופן קבוע באפשרות הצבאית ודוחה כל יוזמה שמטרתה למצוא פתרון למשבר" וביקש מהקהילה הבינלאומית "לפעול בדחיפות ובנחישות לעצירת ההרס והטבח בסוריה וכן את ההפרות הבוטות של הזכויות הלגיטימיות של העם הסורי".

עוד בטרם ההודעה המשותפת של שש מדינות המועצה כבר הכריזו בחריין וערב הסעודית על סגירת הנציגויות שלהן בדמשק. ערב הסעודית נקטה בפעולה זו כבר ביום רביעי והכריזה על השבת הדיפלומטים שלה מסוריה. למחרת הודיעה בחריין על מהלך דומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת