המוני סורים בורחים מאסד לטורקיה

סוריה מציינת היום שנה מאז תחילת ההתנגדות למשטרו של אסד. בדמשק עורכים הפגנת תמיכה עצומה בנשיא, אבל בצפון המדינה יותר מאלף פליטים נמלטים לשטחה של טורקיה בעקבות המשך הטבח של הצבא

מי שיכול - בורח (AP)

יותר מאלף פליטים סורים ברחו ב-24 השעות האחרונות מצפון המדינה ועברו את הגבול לכיוון טורקיה. מספר הפליטים שברחו גדל במאות אחוזים ביממה האחרונה, כשהאופוזיציה הסורית מציינת שנה מאז תחילת ההתקוממות, שגרמה עד כה למותם של למעלה מ-8,000 בני אדם. לרגל יום השנה, שלח אסד את צבאו לערים שמוגדרות "מוקדי עימות".

בארגוני זכויות אדם טוענים שמספר ההרוגים והפליטים עשוי לעלות עוד בעקבות בגלל פעילות כוחותיו של אסד בעיר אידליב. טורקיה מתנגדת בינתיים להתערבות צבאית בסוריה, ובאנקרה ממשיכים לנקוט במדיניות שמוגדרת "הומניטרית", אבל ראשי המשטר בטורקיה מודאגים מהמשך המעשים האלימים וקוראים ליצירת איזור חיץ בשטחה של סוריה, לשם הם מבקשים לרכז את הפליטים הרבים שממשיכים לברוח מהמדינה.

תומכיו של אסד מניפים את דגלי רוסיה ופלסטין לצד דגל סוריה

במקביל לאירועים האלימים היום בצפונה של טורקיה ובימים האחרונים סמוך לגבול לבנון, בדמשק נשמעו היום שני פיצוצים בשתי שכונות (באב מוסאלי ושכונת גובאר), כשעל פי הערכות - הפיצוצים הן פעולה של כוחות האופוזיציה בבירה הסורית. 

הטלוויזיה הסורית מבקשת להבהיר שבמדינה יש יותר מדעה אחת על המשטר הקיים. הטלוויזיה הסורית הרשמית, שופרהו של המשטר, משדרת לאורך הבוקר תמונות של עשרות אלפים מתומכיו של הנשיא אסד שעורכים הפגנת תמיכה המונית בנשיא. ההמונים מניפים בדמשק, לצידם של דגלי סוריה, את הדגל הרוסי והדגל האירני - שתי מדינות התומכות במדיניות הנוקשה של השליט בסוריה.