צפו: בן 5, מעריץ נלהב של חסן נסראללה

הוא רק בן חמש וחצי ועדיין הולך לגן, אבל הילד אשרף מג'די הוא מעריץ נלהב של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה. כדי להפיץ את אהבתו למנהיג האהוב עליו, אשרף תיעד את עצמו בסרטון שבו הוא מעביר את מסריו של נסראללה בחיקוי מושלם של תנועותיו ומילותיו, ומסיים ביעד שהוא מציב לעצמו: "רוצה להיות כמו נסראללה כשאגדל". צפו

אשרף מג'די - והמודל לחיקוי (ממר"י)

גילוי נוסף של מכונת התעמולה מבית היוצר של חיזבאללה: ברשת הטלוויזיה של הארגון, "אל-מנאר", שודרה בראשית החודש תכנית בהשתתפותו של ילד בן חמש וחצי המגדיר עצמו כ"מעריץ שרוף" של מזכ"ל הארגון חסן נסראללה. כבר בגיל כל כך צעיר, הוא מתיימר לחקות את דמותו של המנהיג הנערץ, תוך שהוא עושה שימוש באותה טרמינולוגיה לוחמנית ואפילו יושב כמוהו בכיסא ושולח איומים.

"שמי הוא אשרף מג'די, אני בן חמש וחצי והולך לגן", הוא מציג את עצמו בתכנית. "אני אוהב את חסן נסראללה, משום שאני אוהב כל דבר הנוגע אליו. אני מחקה אותו כי אני אוהב אותו כל כך. כשאגדל, אני רוצה להיות כמוהו", הוא ממשיך.

לאחר מכן הוצגו בסרטון, שקטעים ממנו פרסם מכון המחקר של התקשורת במזה"ת ממר"י, קטעים מנאומים ישנים של נסראללה, בהם הוא מלגלג על ישראל. מיד אחר כך נראה החיקוי של מג'די. "אף אחד לא יכול להפחיד אותנו...אני אומר לישראל: 'אם תפציצו את ביירות, אנחנו נפציץ את תל אביב. איננו רוצים מלחמה'", ממשיך הילד בן החמש וחצי בלבד בחיקוי.

"חולם לפגוש את נסראללה"

וההשוואה נמשכת: נסראללה מתועד מאיים לפגוע בתל אביב אם ישראל תפגע ברובע א-דאחיה בביירות, ומיד לאחר מכן מתועד נסראללה-הילד מעביר את אותו המסר. "אם תתקיפו את נמל התעופה הבינלאומי על שם רפיק אל-חרירי, אנחנו נפגע בנמל התעופה בן גוריון", הוא מאיים.

בסיום הקטע מפנה מג'די לנסראללה פנייה אישית. "אני רוצה לראות אותך, אני חולם לפגוש אותך", הוא אומר. "אני מבקש ממך להגשים את חלומי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת