טובחים באזרחים ומגנים את ישראל

שיא חדש בציניות של משטר אסד: הטבח הנמשך בסוריה לא מפריע למשרד החוץ בדמשק לפרסם היום הודעת גינוי חריפה ל"תוקפנות הישראלית כלפי העם הפלסטיני בעזה". בהצהרה מיוחדת קראו היום בסוריה לקהילה הבינלאומית להתערב בנעשה בעזה ולהעניש את ישראל. בנוסף לכך תקפו בדמשק את מדינות ערב שלדבריה "מספקות לישראל כיסוי"

מצטרף לגינוי הטורקי. אסד וארדואן (AP)

אין גבול לחוצפה: בעוד שבסוריה נרצחו גם היום עשרות אזרחים בפעולות של כוחות הביטחון של אסד, דמשק מפרסמת היום הודעת גינוי חריפה למה שהיא מכנה "התוקפנות המתמשכת של ישראל כלפי העם הפלסטיני-ערבי ברצועת עזה".

סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" פרסמה הצהרה מטעם משרד החוץ הסורי, ובו קוראת דמשק להתערבות מידית של הקהילה הבינלאומית על מנת לעצור את ה"תוקפנות האכזרית" של ישראל ולהעניש את העומדים בראשה. כמו כן קוראים בסוריה לעולם לפעול להסרת המצור על רצועת עזה.

"סוריה מבקשת להסב את תשומת לבם של האזרחים הערבים למעשים החשודים של מדינות ערב, שמובלות על ידי חלק ממדינות המפרץ. הן פועלות במסגרות בינלאומיות שונות נגד סוריה בעוד הן מספקות לישות הישראלית כיסוי על המתרחש ברצועת עזה", נכתב בהצהרה.

עוד נאמר בהצהרה כי "עזה, שטובעת בדם מזה ימים, יכולה להיות בטוחה לחלוטין שדמשק תמשיך לתמוך בה על אף הקשר שקושרות מדינות ערב נגד סוריה". משרד החוץ בדמשק מתח קו בין "עמידתם האיתנה של אזרחי עזה בפני מכונת התוקפנות הישראלית" לבין "עמידתו האיתנה של העם הסורי במאבק נגד מי שזומם נגדה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת