בג'יהאד חגגו ניצחון: "מתכוננים לסבב העימות הבא"

לאחר שהצדדים הגיעו להסכמות והוכרזה רגיעה – אלפי בני אדם בעזה השתתפו הערב ב"תהלוכת ניצחון על האויב הציוני" של ארגון הג'יהאד האיסלמי. דובר הארגון: "רשמנו הישג היסטורי לעמנו, להתנגדותנו, ניצחון לדם החללים". ראשי הג'יהאד: "כיפת ברזל נכשלה". צפו בתמונות מעזה

בישראל חוזרים לשגרה, ובעזה חגיגות ניצחון: אלפי בני אדם השתתפו הערב בתהלוכה שארגן הג'יהאד האסלאמי ברצועת עזה, אותה כינה "תהלוכת בשורת הניצחון על האויב הציוני". כבר משעות הצהריים הופצו עלונים לתושבי הרצועה. אחד מראשי הג'יהאד התראיין ברצועה ואמר כי "כיפת ברזל נכשלה כישלון חרוץ".

כבר הבוקר, עם האישור כי אכן הוסכם על רגיעה בתיווך מצרי, ביקשו בכירי הג'יהאד האסלאמי לייחס את ההסכם כהישג לארגון. דוברו דאווד שהאב, אמר כי בניגוד להסכמי הרגיעה הקודמים, התחייבה הפעם ישראל להפסיק את פעולות החיסולים נגד פעילי הארגונים החמושים בעזה. עם זאת, בישראל לא מאשרים כי צה"ל התחייב להפסיק את החיסולים. "רשמנו הישג היסטורי לעמנו, להתנגדותנו, ניצחון לדם החללים", הוסיף שהאב.

על מנת לציין את אותו "ניצחון", ביקשו היום אנשי הג'יהאד לקיים תהלוכה רבת משתתפים ברחבי הרצועה. בחמאס לא אהבו זאת, אך אלפי בני אדם יצאו בתום תפילת הערב לתהלוכה מכיכר "פלסטין" לכיוון מטה הצלב האדום במרכז העיר.

"לשמור על הישגי העימות"

בתום התהלוכה הושמע נאום מוקלט של מזכ"ל הג'יהאד האסלאמי, רמדאן עבדאללה שלח, השוהה בדמשק. "ההתנגדות הפלסטינית הפתיעה את האויב בתגובתה", הצהיר שלח לקול תשואות ההמונים "אני משבח את פלגי ההתנגדות ואת אנשי הג'יהאד".

"לראשונה האויב הוכרח לחתום על הרגיעה", המשיך שלח ואיים: "אנחנו מוכנים להרחיב את טווח השיגורים שלנו ללבו של המשטר הציוני". בנוסף קרא שלח לאנשיו ברצועה "לשמור על הישגי העימות האחרון ולהתכונן לסיבוב העימות הבא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת