טבח בסוריה: 12 נהרגו במסגד באידליב

קרבות הדמים בסוריה נמשכים, עם דיווחים על הרג רב בשני הצדדים. לאחר שדווח כי כוחות הביטחון של אסד הרגו 12 אזרחים בעיר אידליב, פורסם כי המורדים הרגו 10 חיילים באותו אזור. בינתיים, שליח האו"ם קופי אנאן ממשיך בפגישותיו באזור ודורש מאסד תשובות

נמשך הטבח בסוריה (AP)

כוחות הביטחון הסורים הרגו היום כ-12 אזרחים ליד מסגד בעיר אידליב, כך דיווחו פעילי זכויות אדם במדינה. לפי הדיווחים, המורדים הרגו לפחות 10 חיילים במארב באותו אזור.

סרטון וידאו ששחררו המורדים, מראה גופות מדממות של כמה גברים בלתי מזוהים על רצפת המסגד. קול שמלווה את הסרטון אומר שזה בלתי אפשרי להזיז את המתים בגלל ההפגזות הבלתי פוסקות.

דיווחים אחרים על לחימה והרג הגיעו מהערים דרעא, דיר א-זור וחומס.

לאחר שנפגש היום עם אנשי אופוזיציה סורים בטורקיה, אמר שליח האו"ם והליגה הערבית קופי אנאן כי הוא מצפה לשמוע בהמשך היום תגובה מסוריה בנוגע ל"הצעות קונקרטיות" שעשה כדי לסיים את האלימות הגוברת.

בחירות ב-7 במאי

מהפרלמנט הסורי נמסר שהנשיא בשאר אסד, שהבטיח בעבר רפורמות כדי להרגיע את עמו, הורה על בחירות למועצה המחוקקת של סוריה ב-7 במאי. הבחירות ייערכו תחת חוקה חדשה, שאושרה במשאל העם שנערך לאחרונה. באופוזיציה, בגיבוי תומכים מהמערב וממדינות ערב, הכריזו שמדובר בזיוף.

בתוך כך, ארגוני זכויות אדם דיווחו היום כי כוחות הביטחון של אסד מטמינים לאחרונה מוקשים לאורך הגבול עם טורקיה, כדי למנוע בריחת פליטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת