הפרלמנט המצרי: "ישראל היא האויבת הגדולה שלנו"

הרוב הגדול שיש לאחים המוסלמים בבתי הנבחרים במצרים מתחיל לתת את אותותיו. בהצעת החלטה שאושרה אתמול בפרלמנט בקהיר, נקבע כי "ישראל היא האויבת הגדולה ביותר של מצרים, שצריכה לתמוך בעם הפלסטיני נוכח התוקפנות הישראלית", וכי על מצרים לגרש את השגריר הישראלי מקהיר. להחלטה אין תוקף מבלי אישור המועצה הצבאית

החלטה תקדימית בפרלמנט המצרי: הצירים בבית התחתון של בית הנבחרים המצרי אישרו אמש ברוב גדול הצעה הקוראת לגרש את השגריר הישראלי בקהיר, יעקב אמיתי, ולהפסיק לאלתר את הזרמת הגז הטבעי לישראל - זאת על רקע ההסלמה האחרונה בדרום ותקיפות ישראל בעזה.

"אנו קוראים לגרש את השגריר לתל אביב ולהחזיר את השגריר שלנו מת"א", קראו בבית הנבחרים שנמצא מאז הבחירות האחרונות בשליטת סיעת "האחים המוסלמים". "עלינו להעניק את כל הסיוע הנדרש לעם הפלסטיני ברצועת עזה ובגדה המערבית, כך שיתאפשר לעם הזה לעמוד איתן נוכח המדיניות התוקפנות הישראלית".

סוכנות הידיעות AP הוסיפה ודיווחה על הצעת ההחלטה המלאה של הבית התחתון בפרלמנט. "מצרים לא תהיה לעולם שותפה או בת-בריתה של ישראל, שהיא למעשה האויב הגדול ביותר של האומה המצרית", נכתב בהחלטה.

יש לציין כי ההצעה המצרית אינה בעלת משמעות מעשית אלא הצהרתית בלבד, שכן היא טעונה את אישורו של הפילדמארשל טנטאווי, ראש המועצה הצבאית העליונה של מצרים והשליט בפועל.

מקורות מדיניים בישראל הגיבו אמש על החלטת הפרלמנט מבלי להתייחס לתוכן הבעייתי שלה, והסתפקו בדברים הבאים: "ישראל מחויבת להסכם השלום, רואה במצרים מדינה ידידה ומעריכה ומודה לה על מאמציה להביא לרגיעה באזור הדרום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת