"פאניקה וכעס": סבל גם ברצועת עזה

הפלסטינים מדווחים על 23 הרוגים מתחילת סבב הלחימה הנוכחי בדרום. עיתונאי עזתי סיפר בריאיון לחדשות 2 על המצב ברצועה: "עזה זה לא שטחים, עזה זה אוכלוסיה. אם אתה זורק אבנים על עזה, אתה תפגע ותהרוג. לארגונים אין מה להפסיד"

ההסלמה בדרום: ראש הממשלה בנימין נתניהו הבטיח היום כי "צה"ל ממשיך לתקוף בעוצמה את המחבלים בעזה" והדבר, למרות שמדובר בתקיפות ממוקדות ומכוונות, מביא לסבל רב של אזרחים ברצועה הצפופה.

עדנאן אבו חסאן, עיתונאי המתגורר ברצועה, סיפר בריאיון טלפוני לחדשות 2 כי "המצב בעזה קשה מאוד. יש אווירה של מלחמה אמיתית. התנועה ברחובות דלילה. גם אחרי הריגתם של שני ילדים בימים האחרונים, ממשיכים ללכת לבתי הספר. המצב גרוע".

"אנשים חושבים שהמלחמה עכשיו הולכת ומתגברת, כמו מלחמת 'עופרת יצוקה' ויש פאניקה, וגם כעס", הוסיף אבו חסאן. "לא יודעים מה יקרה ואין כיוון. פשוט מאוד לא יודעים מה יקרה עוד 5 דקות".

על הטענה שישראל פוגעת במחבלים ובמחסני נשק, בעוד ארגוני הטרור ברצועה פוגעים באזרחים ישראלים השיב אבו חסאן: "אזרחים חפים מפשע נהרגים. עזה זה לא שטחים, עזה זה אוכלוסיה. אם אתה זורק אבנים על עזה, אתה תפגע ותהרוג. לא רקטות ולא כל הדברים האלה. 23 איש נהרגו ביומיים".

"יש הלוויות וכעס", תיאר. "אין להם מה להפסיד, פשוט מאוד". על המצב ההומניטארי פירט: "אין חשמל בעזה, היה רק ל-4 שעות היום. 80% מהאוכלוסייה סומכים על ארגוני הסיוע הבינלאומיים, התמונה מסובכת מאוד. שומעים בתקשורת אנשי חמאס שמנסים פה ושם להרגיע את המצב, אבל בפועל לא מרגישים את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת