טבח בחומס: אותרו 47 גופות נשים וילדים

ארגוני זכויות אדם בסוריה מדווחים היום על עשרות נשים וילדים שהוכו, נדקרו ונשרפו למוות בעיר חומס. משטרו של הנשיא אסד דחה את ההאשמות שמדובר בפעולת אנשי כוחות הביטחון והאשים "כנופיות חמושים" במעשים. המורדים עצמם העלו לרשת תמונות קשות לצפייה מהטבח

הטבח בחומס. קשה לצפייה (רויטרס)

הדם בסוריה ממשיך לזרום: גופותיהם של 47 נשים וילדים נמצאו לאחר טבח של ממש בעיר חומס, כך מסרו גורמי אופוזיציה וארגוני זכויות אדם במדינה.

גופות 26 הילדים ו-21 הנשים, חלקן עם פצעי דקירה, התגלו אתמול בשתי שכונות בעיר הנצורה. האדי עבדאללה, פעיל זכויות אדם, אמר לרשת "סקיי" הבריטית כי "חלק מהילדים הוכו על ידי חפץ קהה בראשם, חלק מהנשים נאנסו לפני שנרצחו".

המועצה הלאומית הסורית, קבוצת האופוזיציה הראשית במדינה, קראה לפגישת חירום של מועצת הביטחון של האו"ם כדי לדון במתרחש בחומס, "בטבח", כפי שכינו זאת בהודעתם.

בטלוויזיה הממלכתית האשימו "כנופיות טרוריסטים חמושים" בהרג, ונאמר כי אותן כנופיות חטפו תושבי חומס, הרגו אותם, צילמו את הגופות וניסו להאשים את כוחות הביטחון הסורים במעשים.

בתחילת השבוע נועדו קופי אנאן, שליח האו"ם והליגה הערבית לסוריה ונשיא סוריה בשאר אסד. אנאן אמר בתום פגישתו כי להערכתו יהיה קשה מאוד להגיע להסכם עם ההנהגה הסורית שתפסיק את שפיכות הדמים במדינה. "זה עומד להיות קשה, אבל אנו מוכרחים להמשיך ולקוות", אמר אנאן לכתבים מחוץ לארמון הנשיאותי בדמשק.

"יש לי כמה סיבות להיות אופטימי", אמר אנאן, לאחר שנפגש בימים האחרונים גם עם בכירים בקהילה הסונית במדינה ומנהיגי הפלגים הנוצרים. הוא הבהיר כי כל הצדדים שואפים להגיע לרגיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת