צפו: הצלם תיעד את טיל ה-RPG שהרג אותו

התקשורת הערבית מתעסקת פחות בהסלמה בדרום, ומתעניינת יותר במשבר בסוריה. בצל המשך המאמצים הדיפלומטיים להשגת פיתרון למצב, ממשיכות התמונות הקשות לזרום מהמדינה: תושב העיר חומס הנצורה תיעד את אחד מאנשי הביטחון של אסד יורה טילי RPG על שכונות מגורים - עד שזה הבחין בצלם וירה לעברו. כך זה נראה

בישראל וברצועת עזה עוסקים זה היום השלישי בהסלמה בדרום, אך בעולם הערבי דווקא מודאגים יותר מהמשבר בסוריה. בסוף השבוע נהרגו בעימותים ברחבי המדינה לפחות 100 בני אדם, ולמרות מאמצי התיווך הבינלאומיים להשגת רגיעה בשטח, תמונות הזוועה ממשיכות להגיע מרחובות הערים.

סרטון וידאו חדש שפורסם בשעות האחרונות בכלי התקשורת הערביים, מתעד את המציאות העגומה בימים אלו בעיר חומס הנצורה. אחד מתושבי שכונת באב א-דריב תיעד אמש את אחד מאנשי ה"שביחה", הבריונים לובשי הבגדים האזרחיים הנוטלים חלק פעיל בדיכוי המהומות, מכוון ויורה טילי RPG לעבר שכונות מגורים בעיר.

בשלב מסוים בסרטון, מפנה פעיל ה"שביחה" את מטול ה-RPG לעבר הצלם המתעד, וכעבור מספר שניות משגר טיל לעבר הבניין בו הוא שוהה. הפגיעה בבניין מתועדת במצלמתו של תושב השכונה.

לפני חצי שנה: הצלם תיעד את מותו

אין מדובר בתיעוד הראשון של ירי על צלמים במהומות בסוריה. בחודש יולי תיעד צלם בשכונת כרם א-שאמי בחומס את הטבח שבמצעים החיילים הסורים בתושבי העיר, אך הוא לא ידע שבתוך זמן קצר יתברר כי מדובר בצילום האחרון שלו: אחד החיילים שהבחין במצלמה - פתח לעבר הצלם באש וגרם למותו. והכל - תועד במצלמה.

בינתיים, הקהילה הבינלאומית ממשיכה להתמהמה במציאת הפיתרון למשבר בסוריה. היום, בפעם השנייה בתוך 24 שעות, נועדו שליח האו"ם לסוריה קופי אנאן ונשיא סוריה בשאר אסד. "יש לי כמה סיבות להיות אופטימי", אמר אנאן, לאחר שנפגש בימים האחרונים גם עם בכירים בקהילה הסונית במדינה ומנהיגי הפלגים הנוצרים. אנאן יצא לקטאר, שם יעדכן את בכירי הליגה הערבית בתוצאות פגישותיו, וביום שני הוא צפוי להגיע לטורקיה ולדון עם הבכירים באנקרה במשבר הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת