אירן מגנה את תקיפות ישראל בעזה: "הישות הציונית מבצעת פשע ברברי"

גל גינויים לתקיפות ישראל בעזה ממדינות האזור. בטהרן קוראים לעולם הערבי לפעול נגד ישראל, בתגובה לפעילותה בשטחי רצועת עזה. בירדן מאיימים כי על ישראל מוטלת האחריות להשלכות השליליות של פעילותה, ובטורקיה - אחרי הודעת הגינוי הלילה, נערכה הפגנה מול מטה השגרירות באנקרה

בינתיים, התקיפה בעזה נמשכת (חדשות 2)

גינויים חריפים לפעילות ישראל בעזה: באירן מכנים את פעילות ישראל ברצועה "פשעי מלחמה", גם בירדן קראו להפסקה מיידית של התגובה הישראלית להמשך ירי הרקטות, ובטורקיה עשרות בני אדם הפגינו נגד ישראל.

בהודעה שפרסם בצהריים משרד החוץ האירני, נקראו מדינות האזור לפעול מיידית נגד ישראל, על מנת לגרום לה מיידית להפסיק את התגובה לירי הרקטות. "אלו הם פשעים ברבריים נגד העם הפלסטיני חסר האונים", פורסם בהודעה. "ישראל מבצעת פשעי מלחמה. על הקהילה הבינלאומית וארגוני זכויות האדם לפעול מיד נגד ההפרה הבוטה הזו של זכויות הפלסטינים ולהגן על העם הפלסטיני".

"חיסול תושבי עזה, נשיה וילדיה אינם עניין חדש. זהו טבעו התוקפני והטרוריסטי של הישות העושקת הזאת", המשיכה ההודעה האירנית בדברים הקשים. "אנחנו קוראים למדינות האסלאמיות ולכל עמי האזור לנקוט עמדה נחרצת נגד הישות הציונית".

ירדן: ישראל תישא בתוצאות הפעילות בעזה

גם בירדן מתחו ביקורת קשה על פעילותה של ישראל ברצועת עזה. מבלי להתייחס לירי הרקטות על תושבי הדרום, גינה דובר ממשלת ירדן, ראכאן אל-מג'אלי את תקיפות חיל האוויר. "אנחנו מטילים על ישראל את כל האחריות להשלכות השליליות של ההסלמה ברצועת עזה", אמר אל-מג'אלי.

"ירדן מביעה הזדהות עם תושבי עזה", המשיך דובר ממשלת ירדן. "על ממשלת ישראל להפסיק מיד את התקיפה על אזרחים חסרי ישע ברצועת עזה הנצורה".

במקביל, שוחח היום יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן עם מזכ"ל הליגה הערבית נביל אל-ערבי, ודן עמו בסבב ההסלמה האחרון. סוכנות הידיעות הפלסטינית הרשמית דיווחה כי השניים עסקו באפשרות שהפלסטינים יבקשו לפנות למועצת הביטחון "אם תימשך ההסלמה החמורה", לשון הדיווח. אבו מאזן גינה את תגובת ישראל לירי הרקטות וקיים שיחות טלפון עם מספר בכירים בעולם הערבי בנושא.

ובינתיים, בטורקיה, נערכה בשעות הצהריים הפגנת מחאה על פעילות ישראל ברצועת עזה. עשרות פעילי ארגונים הומניטאריים וארגוני זכויות אדם הפגינו מול מטה שגרירות ישראל בבירה אנקרה בקריאה לקהילה הבינלאומית שלא להמשיך ולשתוק "נוכח התוקפנות הישראלית נגד הפלסטינים".

"על ישראל להפסיק את טבח הפלסטינים", קראו עוד המפגינים. הלילה גינה משרד החוץ הטורקי את פעילות צה"ל בעזה - בהודעה רשמית שפורסמה באנקרה. "אנו קוראים לעולם להתערב ולא להישאר אדיש לנוכח ההתקפות הלא פרופורציונליות והנקמניות הנעשות ללא אבחנה", נכתב בהודעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת