אנאן נפגש שוב עם אסד: "יש סיבות לאופטימיות"

שליח האו"ם והליגה הערבית, קופי אנאן, ערך היום פגישה שנייה עם נשיא סוריה בשאר אסד, בסיומה הביע אופטימיות זהירה - אם כי עדיין לא ברור למה. היום יגיע ענאן לקטאר, שם יודיע על תוצאות דיוניו עם הנשיא הסורי. דיווח: רוסיה מוכנה שאסד יעביר סמכויות הנשיא

פגישת ענאן ואסד בארמון הנשיאותי, היום (AP)

בפעם השנייה ביממה החולפת נועדו היום קופי אנאן, שליח האו"ם והליגה הערבית לסוריה ונשיא סוריה בשאר אסד. אנאן אמר בתום פגישתו כי להערכתו יהיה קשה מאוד להגיע להסכם עם ההנהגה הסורית שתפסיק את שפיכות הדמים במדינה. "זה עומד להיות קשה, אבל אנו מוכרחים להמשיך ולקוות", אמר אנאן לכתבים מחוץ לארמון הנשיאותי בדמשק.

"יש לי כמה סיבות להיות אופטימי", אמר אנאן, לאחר שנפגש בימים האחרונים גם עם בכירים בקהילה הסונית במדינה ומנהיגי הפלגים הנוצרים. הוא הבהיר כי כל הצדדים שואפים להגיע לרגיעה. במהלך היום אנאן ייצא לקטאר, שם הוא צפוי לדון עם בכירים נוספים מהליגה הערבית וכנראה גם לכנס תדרוך עיתונאים בנושא התקדמות המגעים במשבר הסורי.

רוסיה משנה עמדתה?

הקהילה הבינלאומית עדיין לא הצליחה לגבש דעה אחת בנושא התערבות בסוריה. סין ורוסיה ממשיכות להתנגד לפעולת כוחות זרים, אך על פי פרסום הלילה בעיתון "אל-חייאת", רוסיה הביעה נכונות לתמוך במהלך שיביא להעברת הכוח מידיו של אסד, ובעיתון "וושינגטון פוסט" דווח הבוקר כי ארצות הברית מתכננת תמיכה בארגוני האופוזיציה.

בפגישתם אמש של אנאן ואסד לא הושגה התקדמות כלשהי. אנאן אמר לכתבים שאסד המשיך לטעון בפניו שאלו שמנסים להפיל אותו מהשלטון הם גורמים זרים או סורים שמונעים מכוחות שפועלים מחוץ לסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת