הג'יהאד האסלאמי: אין מקום לדבר על הפסקת אש

בעוד ארגון החמאס מקווה להשיג הפסקת אש עם ישראל בתיווך מצרי, ישנם גורמים מתוך רצועת עזה שמונעים זאת. ארגון הג'יהאד האסלאמי שהפך לפלג התוקפני והפעלתני ברצועה דוחה את הניסיונות על הסף. "ארגוננו ימשיך בתגובה לפשעי הכיבוש בכל הכוח", איים בכיר בארגון

הגיהאד מתנגד להפוגה, ארכיון (רויטרס)

חמאס מעוניין בהפסקת אש, המצרים עסוקים בתיווך - אך בג'יהאד האסלאמי מתעקשים לומר את המילה האחרונה: בכיר הארגון חאלד אל-בטש מדגיש הבוקר כי בשלב זה ארגון הג'יהאד אינו מעוניין להפסיק את הירי לעבר ישראל. "אין מקום לדבר על רגיעה, לאור המשך התוקפנות הישראלית על רצועת עזה", אמר אל-בטש בראיון לרשת "אלערביה".

"ארגוננו ימשיך בתגובה לפשעי הכיבוש בכל הכוח", איים אל-בטש. "הכיבוש רוצה רגיעה על פי הקריטריונים שלו, ואנחנו דוחים זאת". עם זאת, הוא בירך על מאמצי התיווך של מצרים להשגת הפסקת אש, גם אם לא הביע אופטימיות באשר להצלחת המאמצים. "הרגיעה לא תצלח כל עוד הכיבוש ממשיך בתקיפותיו על עזה".

 מאמצי התיווך נמשכים

אל-בטש קרא למדינות ערב לחמש את ארגוני ההתנגדות הפלסטיניים. "עליהן לסייע בהגנה על תושבי רצועת עזה. על לוחמי הג'יהאד לנקוט אמצעי זהירות על מנת לשמור על חייהם".

מאז אתמול ממשיכה מצרים את מאמציה להגיע להפסקת אש בין ישראל לפלגים החמושים בעזה. גורמים מצריים המצוטטים הבוקר בהרחבה בכלי תקשורת פלסטיניים מאשרים כי המגעים נמשכים, אך בשלב זה עדיין לא ברור איך וכיצד מאמצים אלו יישאו פרי.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת