מצרים: ישראל חייבת להפסיק לתקוף מיד

שר החוץ המצרי עמר מגנה בחריפות את פעולות צה"ל בעזה וקורא להפסיק מיד את התקיפות ברצועה. לדבריו, מצרים מנהלת כעת את המגעים הדרושים לסיום מיידי של ההסלמה

עם התגברות התקיפות ההדדיות בין ישראל לחמאס, מצא הממשלה במצרים את האשם בהסלמה: ישראל. שר החוץ המצרי קורא להפסקה מיידית של תקיפות צה"ל ברצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים על ההסלמה בדרום? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שר החוץ המצרי מוחמד עמר גינה בחריפות את תקיפות צה"ל האחרונות ברצועה, כך על פי דיווחים באתר האינטרנט של העיתון "אל-אהראם". בנוסף דרש עמר מישראל להפסיק לאלתר את התקיפה בעזה.

על פי הדיווחים, אמר עמר כי מצרים "מנהלת כעת את המגעים הדרושים לסיום מיידי של ההסלמה". 

מאז אתמול נהרגו 14 פעילי ג'יהאד איסלאמי וועדות ההתנגדות כתוצאה מתקיפות צה"ל. הפלסטינים ירו לעבר דרום ישראל יותר מ-70 רקטות. מערכת "כיפת ברזל" הצליחה ליירט יותר מ-25 רקטות שכוונו לעבר באר שבע, אשדוד ואשקלון.

בעקבות ההסלמה ערך הרמטכ"ל בני גנץ יחד הערכת מצב בפיקוד דרום יחד עם מפקד הפיקוד האלוף טל רוסו, וקצינים בכירים נוספים. "צה"ל ערוך ומוכן להגן על אזרחי מדינת ישראל ולהגיב בעוצמה ובנחישות כנגד כל ניסיון להוצאת פעילות טרור", הדגיש הרמטכ"ל.

עוד אמר רא"ל גנץ כי "חמאס, אשר מנצל את ארגוני הטרור האחרים לביצוע פעולות טרור נגד מדינת ישראל, יישא באחריות לכל פעולה עתידית בה יבחר צה"ל לנקוט על מנת להסיר את איום הטרור ולהשיב את השקט היחסי לאזור".

הסלמה בדרום - עדכונים אחרונים בחדשות 2 באינטרנט:

באר שבע: כשיש טילים - אין לימודים

הג'יהאד מציג: ירי לעבר ישראל

הירי לדרום נמשך: כ-70 רקטות מאמש

ראש מועצת אשכול: "הממשלה הפקירה תושבי עוטף עזה"

מופז: "היה צריך לחסל את אל קייסי מזמן"

עזה: 12 נהרגו, 21 נפצעו מאש צה"ל

פיקוד העורף: הנחיות לתושבי הדרום