סוריה: קופי אנאן נפגש עם אסד

שליח האו"ם המיוחד למדינה העקובה מדם נפגש בדמשק עם הנשיא בניסיון להביא להפסקת מעשי הקטל שם. ענאן ייפגש גם עם ראשי האופוזיציה, שעומדים בסירובם לקיים כל הידברות עם בשאר אסד והביעו סקפטיות באשר לסיכויי ההצלחה להביא לתום מרחץ הדמים

קופי ענאן. נפגש עם אסד (רויטרס)

בזמן שמעשי הטבח במתנגדי המשטר נמשכים, קיבל בשאר אסד לפגישה בדמשק את קופי אנאן, שליח האו"ם המיוחד למזרח התיכון שעמד בעבר בראשו. בטלוויזיה הסורית דווח כי השניים נועדו בארמון הנשיאות בדמשק - אחרי פגישה שקיים שליח האו"ם עם שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, שהפך להיות אחד היחידים בקהילה הבינלאומית שממשיך להעניק גיבוי לשלטונות הנוכחיים בדמשק.

בפגישה עם אנאן שב לברוב על העמדה שנוקטת מוסקבה באשר לנעשה בסוריה, שלפיה יש להביא לקץ האלימות ושפיכות הדמים ולעודד דיאלוג בין הנצים במדינה תוך המשך ההתנגדות העזה להתערבות זרה בנעשה שם. בהודעת משרד החוץ של רוסיה נמסר כי "אנאן ולברוב סיכמו להמשיך בשיתוף הפעולה כדי לסייע לפתור את המשבר בסוריה". למורת רוחו של אסד, מתכוון אנאן להיפגש גם עם ראשי האופוזיציה הנאבקת למען הדחת הנשיא הסורי.

מתנגדיו של אסד ממשיכים לעמוד בסירובם לקיים כל סוג של הידברות עם הנשיא ועם נאמניו, בטענה שהזמן לשיחות תם. "אנו תומכים בכל יוזמה שתוכל להפסיק את מעשי הקטל, אך דוחים כל תרחיש שיספק לבשאר מרווח זמן לנשימה", אמר אחד מראשי המורדים.

"אנחנו מקווים שאנאן יצליח לשכנע את אסד להפסיק את ההרג, להתפטר מתפקידו ולערוך ללא דיחוי בחירות לפלרמנט". עם זאת, הוא הביע ספק שכך אכן יהיה. ביום שבו מבקר שליח האו"ם בדמשק נהרגו - לפי דיווחי האופוזיציה - לפחות 72 בני אדם בהפצצת הצבא הסורי בעיר חומס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת