ארה"ב: "משפחות בכירים סורים נמלטות מהמדינה"

קלף נוסף במגדל הקלפים המתמוטט של משטר אסד נפל: מחלקת המדינה האמריקנית חושפת הלילה כי בידיה מידע על נטישה של משפחות בכירים במשטר הסורי למדינות השכנות - לבנון, טורקיה וירדן. לטענת דוברת מחלקת המדינה, הן נוטשות עם סכומי כסף רבים ורכוש. עם זאת, היא סירבה לחשוף את שמות הבכירים הסורים שמשפחותיהם נטשו

סממן נוסף לכרסום במשטרו של הנשיא אסד: משפחות של בכירים רמי דרג במשטר הסורי עזבו לאחרונה את המדינה והעבירו את רכושן לבנקים בחו"ל - כך חושפת הלילה דוברת מזכירות המדינה האמריקנית ויקטוריה נולאנד.

בתדרוך עיתונאים שכינסה בוושינגטון, סיפרה נולאנד: "קיים בידינו מידע המאשר זאת. אנחנו עדים לעלייה משמעותית של היקף סכומי הכסף שיוצאים מסוריה. משפחות של בכירים סורים עוזבים את המדינה ועוברות ללבנון, לירדן, לטורקיה ולמדינות נוספות".

עם זאת, סירבה נולאנד לנקוב בשמותיהם של אותם בכירים. "אנחנו מכבדים את פרטיותם, אך המידע בידינו", הדגישה וציינה עוד כי בידי האמריקנים קיים מידע לפיו מספר העורקים מצבא סוריה הולך וגדל בחודשים האחרונים.

בינתיים, הטבח ברחובות סוריה נמשך. גורמי אופוזיציה טוענים כי אמש נהרגו ברחבי המדינה 68 בני אדם מאש כוחות הביטחון של אסד. הבוקר, על פי הדיווחים, חודש הירי על שכונות המגורים בחומס. לפי שעה נהרג אדם אחד ונפצעו עשרות בתקיפת הצבא.

חיזוק למורדים: סגן שר הנפט הודיע על עריקתו

אתמול נרשמה העריקה המשמעותית ביותר עד כה מהמשטר הסורי מאז פרוץ גל המחאה במדינה, כשאדם שהזדהה כסגן שר הנפט הסורי, עאבד חוסאם א-דין, הודיע על הצטרפותו למורדים. בסרטון שהועלה לאתר יוטיוב, הודיע סגן השר כי הוא עוזב את תפקידו ועורק לצבא סוריה החופשי.

אש ברחובות חומס, השבוע (AP)

"אני מכריז על עריקתי מהמשטר, ומתפטר ממשרד סגן השר לענייני נפט ולמשאבי טבע מינרליים", אמר א-דין בסרטון והוסיף: "אני מצדיע לצבא סוריה החופשי המסרב לשתף פעולה עם התליין נגד הקורבנות, מחזק את ידיו, וקורא לו להיות מאוחד ולשים קץ למשטר הנפשע".

"אני מצטרף למהפכה של האנשים האצילים שאינם מוכנים לקבל אי-צדק", הצהיר סגן השר. "הייתי חלק מהממשל הזה במשך 33 שנה ורכשתי תארים רבים, אך אני לא מוכן לפרוש כשאני משרת את פשעי המשטר הזה. החלטתי להצטרף לקולם של הצודקים למרות ההכרה שהמשטרה הזה ישרוף את ביתי, יטריד את משפחתי וימציא שקרים רבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת