חיזוק למורדים בסוריה: סגן שר הנפט הודיע על עריקתו

בסרטון שהעלה לאתר יוטיוב, הודיע סגן שר הנפט הסורי עבד חוסאם א-דין על התפטרותו והצטרפותו לכוחות המורדים: "מצדיע למסרבים לשתף פעולה עם התליין". טרם ברורה מהי מהימנותו של הסרטון, אך אם אכן מדובר בסרטון אמיתי, א-דין הוא האזרח הבכיר ביותר בממשל הסורי המודיע על הצטרפותו לכוחות המתנגדים לנשיא בשאר אסד

אדם שהזדהה כסגן שר הנפט הסורי, עאבד חוסאם א-דין, הודיע הלילה על הצטרפותו למורדים. בסרטון שהועלה לאתר יוטיוב, הודיע סגן השר כי הוא עוזב את תפקידו ועורק לצבא סוריה החופשי.

א-דין הוא האזרח הבכיר ביותר הנושא תפקיד בממשל הסורי, אשר מודיע על הצטרפותו למורדים בשלטונו של הנשיא המכהן בשאר אסד. טרם ברור מהי מהימנותו של הסרטון שהועלה לרשת, אולם אם אכן מדובר בתיעוד אמיתי, א-דין הוא הבכיר ביותר בממשל הסורי שערק לצד האופוזיציה מאז החלו העימותים במדינה.

"אני מכריז על עריקתי מהמשטר, ומתפטר ממשרד סגן השר לענייני נפט ולמשאבי טבע מינרליים", אמר א-דין בסרטון והוסיף: "אני מצדיע לצבא סוריה החופשי המסרב לשתף פעולה עם התליין נגד הקורבנות, מחזק את ידיו, וקורא לו להיות מאוחד ולשים קץ למשטר הנפשע".

"אני מצטרף למהפכה של האנשים האצילים שאינם מוכנים לקבל אי-צדק", הצהיר סגן השר. "הייתי חלק מהממשל הזה במשך 33 שנה ורכשתי תארים רבים, אך אני לא מוכן לפרוש כשאני משרת את פשעי המשטר הזה. החלטתי להצטרף לקולם של הצודקים למרות ההכרה שהמשטרה הזה ישרוף את ביתי, יטריד את משפחתי וימציא שקרים רבים".

אתמול ביקרה בדמשק נציבת האו"ם לעניינים הומניטריים, ואלרי אמוס, אשר נפגשה עם שר החוץ הסורי וואליד אל-מועלם. במקביל, הכחיש נשיא רוסיה הנבחר, ולדימיר פוטין, כי מוסקווה הציעה לאסד מקלט מדיני ואמר: "הנושא כלל אינו עומד על הפרק".

בינתיים, מרחץ הדמים ברחובות סוריה נמשך. כוחות הצבא של בשאר אסד פלשו בשעות הערב לעיירה עין לארוז הסמוכה לגבול, עצרו 30 מתושבי המקום ולקחו אותם בשבי. על פי העדויות מהעיירה, קציני הצבא מאיימים להוציא להורג את 30 השבויים אם לא יוסגרו שלושה עריקים מהצבא הסורי, תושבי המקום, שנטשו את הצבא בימים האחרונים.

40 בני אדם נהרגו במהלך אתמול בעימותים בין החמושים לכוחות הצבא - ארבעה מהם ילדים שנהרגו מאש כוחות הביטחון בשכונת באבא עמר בחומס. לצד הירי הנמשך והפריצה לבתי התושבים, מספרים אנשי חומס הנצורה מזה יותר מחודש על מקרי שוד וביזה שמבצעים החיילים הסורים בבתי המקומיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת