אולטימטום סורי: הסגירו עריקים - או שנוציא להורג עצורים

זוועות משטר אסד מחריפות גם לאורך הגבול עם טורקיה. כוחות צבא פלשו הערב לעיירה עין לארוז, לקחו בשבי 30 מקומיים והם מאיימים להוציאם להורג - אם העריקים משורות הצבא לא יוסגרו לידי אנשי אסד. במקביל, נכנסו אנשי הסהר האדום לחומס: "זו עיר רפאים"

חיילי צבא אסד. אולטימטום רצחני (AP)

דרמה סמוך לגבול סוריה-טורקיה: כוחות הצבא של בשאר אסד פלשו בשעות הערב לעיירה עין לארוז הסמוכה לגבול, עצרו 30 מתושבי המקום ולקחו אותם בשבי. על פי העדויות מהעיירה, קציני הצבא מאיימים להוציא להורג את 30 השבויים אם לא יוסגרו שלושה עריקים מהצבא הסורי, תושבי המקום, שנטשו את הצבא בימים האחרונים.

בינתיים, מרחץ הדמים ברחובות סוריה נמשך. 40 בני אדם נהרגו במהלך היום בעימותים בין החמושים לכוחות הצבא - ארבעה מהם ילדים שנהרגו מאש כוחות הביטחון בשכונת באבא עמר בחומס. לצד הירי הנמשך והפריצה לבתי התושבים, מספרים אנשי חומס הנצורה מזה יותר מחודש על מקרי שוד וביזה שמבצעים החיילים הסורים בבתי המקומיים.

הערב, אחרי המתנה של ימים ארוכים, הורשו סוף סוף צוותים של הסהר האדום הסורי להיכנס לשכונת באבא עמר, על מנת להעניק סיוע לתושבי המקום. מדיווח שהועבר מהעיר עולה תמונה קשה של "עיר רפאים", שאלפים מתושביה פשוט נטשו את בתיהם ונמלטו.

במקביל, הגיעה היום לדמשק גם האחראית על הפעולות ההומניטאריות באו"ם, וואלרי אמוס, יחד עם משלחת בינלאומית. היא נועדה עם שר החוץ הסורי ווליד אל-מועלם בניסיון לשכנעו להקל על העברת הסיוע ההומניטרי לערים הנצורות במדינה. בשבוע שעבר היא ביקשה להיכנס לחומס ובקשתה נדחתה, אך הערב אושרה כניסתה לעיר.

במהלך היום דווח בסוריה כי מניין ההרוגים במדינה מאז פרוץ המחאה נגד משטר אסד לפני יותר כשנה, ממשיך לעלות ועומד כעת על כ-8,500 בני אדם. לטענת ארגוני זכויות אדם, 6,195 מההרוגים הם אזרחים, 2,263 הם חיילים ואנשי כוחות הביטחון ו-428 עריקים משורות הצבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת