חיל האוויר הסורי שב לתקוף בחומס

הנשיא אסד ממשיך לנסות ולעשות הכל על מנת לדכא בכל מחיר את המהומות בעיר הנצורה חומס: אנשי אופוזיציה מדווחים כי חיל האוויר של צבא אסד שב לתקוף היום עמדות של אנשי "צבא סוריה החופשית". אלפי פליטים סורים נמלטים ברגל ללבנון

ילדים וקברים בעיר אידליב (AP)

700 הרוגים בחודש, אך הצבא הסורי לא עוצר: גורמי אופוזיציה במדינה אומרים היום כי חיל האוויר תקף היום עמדות של "צבא סוריה החופשית" בעיר חומס, הארגון החמוש המנהל את הקרבות החמושים בכוחות הסורים ברחובות העיר.

ארגון "הצלב האדום" הודיע היום כי הגיש סיוע הומניטרי לכפרים הסמוכים לחומס, אולם לפי שעה אין אפשרות להיכנס לעיר עצמה עקב המשך הפעילות הצבאית בה.

בעקבות האסון בעיר, מדווחים כלי תקשורת ערביים וזרים על אלפי פליטים שנמלטו מהשכונות המופגזות בחומס, ועושים את דרכם מערבה ללבנון ברגל.

תקיפות בסמוך לגבול עם לבנון

בנוסף, הפגיזו היום כוחות סוריים את העיר קסייר הסמוכה לגבול לבנון. "ישבנו בבית ולפתע התחילו להפגיז אותנו, אז ברחנו. כולם אמרו שאלו פגזים שנורים מתותחי טנקים ומנשק אוטומטי", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס אחד מתושבי העיר שנמלט, עפיף דיאב. "רעש הפגזים נשמע היטב גם מצידו הלבנוני של הגבול", דיווח כתב הסוכנות שטוען כי אחרי חומס, צבאו של אסד מתרכז כעת באזור הגבול.

על פי פעילי האופוזיציה, חמישה בני אדם נהרגו הבוקר ברחבי המדינה, בקרבות בערים חאמה, דרעא ואידליב. הפעילים טוענים שפעולות הצבא בחומס עדיין לא פסקו, למרות נסיגת כוחות המורדים משם. על פי הפרסומים, 12 אנשי צבא שערקו הוצאו להורג במהלך סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת