סוריה: הפגזות סמוך לגבול לבנון

בעוד כוחותיו של אסד משלימים את טיהור חומס מכוחות מתנגדים, הממשל בדמשק פועל בחזית חדשה - העיר קוסייר סמוך לגבול לבנון. על פי הדיווחים מביירות, התושבים המפוחדים מנסים לברוח ולעבור את הגבול

ילדים וקברים בעיר אידליב (AP)

כוחות סורים ממשיכים להפגיז הבוקר את העיר קסייר הסמוכה לגבול לבנון. על פי הדיווחים שמגיעים מביירות, אלפים מתושבי עיר הגבול הסורית בורחים ברגל לכיוון לבנון כדי לנסות ולמצוא בה מקלט.

"ישבנו בבית ולפתע התחילו להפגיז אותנו, אז ברחנו. כולם אמרו שאלו פגזים שנורים מתותחי טנקים ומנשק אוטומטי", אמר לסוכנות הידיעות רויטרס אחד מתושבי העיר שנמלט, עפיף דיאב. "רעש הפגזים נשמע היטב גם מצידו הלבנוני של הגבול", דיווח כתב הסוכנות שטוען כי אחרי חומס, צבאו של אסד מתרכז כעת באזור הגבול.

באזור העיר חומס, אנשי הצלב האדום טוענים שהגיעו לחלק מהכפרים הסמוכים לעיר כדי לטפל בהמונים שברחו מחומס, שעמדה שלושה שבועות תחת הפגזות בלתי פוסקות. אנשי ארגוני הסיוע מתכוונים להגיע עוד היום לשכונות בתוך העיר.

על פי פעילי האופוזיציה, חמישה בני אדם נהרגו הבוקר ברחבי המדינה, בקרבות בערים חאמה, דרעא ואידליב. הפעילים טוענים שפעולות הצבא בחומס עדיין לא פסקו, למרות נסיגת כוחות המורדים משם. על פי הפרסומים, 12 אנשי צבא שערקו הוצאו להורג במהלך סוף השבוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת