חומס: שיירת סיוע של הצלב הגיעה לעיר הנצורה

בקור מקפיא וכשמעטה כבד של שלג מכסה את הסביבה, הגיעו צוותי הצלה לעיר הסורית והחלו להעביר לתושביה אספקה - בצל הדיווחים על מעשי זוועה של הוצאות להורג ללא משפט ועל מחסור חמור במוצרי בסיס. כדי לאפשר את המבצע, הוסכם על הפסקת אש בין הכוחות הלוחמים

הצלב האדום מגיע. ארכיון (רויטרס)

אחרי חודש של מצור עקוב מדם, הגיעה היום שיירה של הצלב האדום לעיר הסורית חומס והעבירה לתושביה אספקה של סיוע הומניטרי. המבצע נערך בשיתוף ובתיאום עם כוחות ארגון הסהר האדום המקומי, שהעבירו שבע משאיות אל שכונות העיר - בהן גם באבא עמר שספגה אש כבדה.

פרט להעברת הסיוע, ייפעלו שני הארגונים גם להעניק טיפול רפואי לפצועים מקרב התושבים ולפנות לבית חולים את מי מהם שיזדקק לכך. כדי לאפשר את המהלך, הסכימו כוחות "צבא סוריה החופשית" של האופוזיציה לערוך "נסיגה טקטית" מהעיר וליצור הפוגה בחילופי האש שבחסותה ייפעלו צוותי ההצלה.

לפי מידע שמסרו הכוחות מהשטח, נותרו בשכונת באבא עמר רק כמה אלפי בני אדם שלא הספיקו לנוס על נפשותיהם מאימת הקרבות הקשים בין כוחות האופוזיציה לבין נאמניו של הנשיא אסד. בימים כתיקונם מתגוררים באזור 100,000 בני אדם. דיווחים שהגיעו למועצת זכויות האדם של האו"ם תיארו כי בעיר מתחוללות זוועות, ובהן ריבוי מעשי הוצאה להורג ללא משפט.

ראשי הסהר האדום המקומי מסרו כי שיירת הסיוע שנכנסה לחומס העבירה לתושבי העיר מזון, תרופות, שמיכות, תחליפי חלב לתינוקות וציוד אחר. כמו רמת הגולן, גם העיר הסורית התכסתה במעטה עבה של שלג ושרר בה קור עז. לפי מידע שהגיע לכוחות ההצלה, מורגש בחומס ובאזור הסמוך לה מחסור חמור במוצרי בסיס וקיים חשש כי רבים מבין התושבים שם סובלים מפגיעות קשות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת