אחרי משאל העם - ההרג בסוריה נמשך

מכונת ההרג של אסד לא עוצרת: במהלך יום שני נהרגו ברחבי סוריה לפחות 144 בני אדם, רובם בעיר חומס. ארגונים לזכויות אדם מדווחים כי מאז תחילת הלחימה נהרגו במדינה מעל ל-8,000 בני אדם. בחומס ירו כוחות הביטחון למוות ב-64 בני אדם שנמלטו מההפצצות. טרם פונו שני העיתונאים הפצועים משכונת באבא עמר בעיר

ההרג בעיר נמשך. חומס (AP)

גם לאחר משאל העם בסוריה - ההרג נמשך. ארגונים לזכויות אדם דיווחו כי במהלך אתמול נהרגו במדינה לפחות 144 בני אדם, רבים מהם נורו למוות בחומס בשעה שנסו מכוחות הביטחון.

צוות של הצלב האדום הסורי הצליח להעביר סיוע לשכונת באבא עמר הנצורה בחומס. בשכונה עדיין מצויים שני העיתונאים שנפצעו בשבוע שעבר מירי כוחות הביטחון וכן גופותיהם של שני העיתונאים שנהרגו באותה תקרית.

ועדות תיאום מקומיות מסרו כי 64 מההרוגים ביום שני נורו למוות שעה שנמלטו מהפצצות הצבא בחומס. אבו מוחמד איברהים, פעיל סורי, סיפר כי חיילים עצרו את הנמלטים במחסום צבאי בעיר והעלו אותם על ארבעה אוטובוסים. לאחר זמן מה האוטובוסים נעצרו והחיילים החלו לירות בנוסעים למוות. גופותיהם נמצאו כשהן זרוקות בשני אתרים שונים מחוץ לחומס.

ארגון נוסף לזכויות אדם דיווח 68 גופות הובאו לבית החולים בחומס לאחר שנמצאו בין שני כפרים בסביבה. ראש הארגון אמר כי אף אחת מהגופות לא זוהתה: "אנחנו יודעים שהם מחומס אבל איננו יודעים דבר בביטחון בנוגע לזהותם או לסיבת מותם. על פי דיווחים שונים עלה מספר ההרוגים בסוריה מאז תחילת ההתקוממות ל-8,000.

דובר שר החוץ הסורי אמר בריאיון נדיר לסוכנות הידיעות AP כי דיאלוג בין כל הצדדים הוא הדרך היחידה להביא סוף לאלימות במדינה. "המערב ניצל את ההתעוררות ברחוב הסורי. במקום לעזור לסוריה להתגבר על המשבר הכואב, הם משתמשים בו על מנת לפגוע ביציבות של סוריה מסיבות גיאופוליטיות שונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת