סוריה: 75 הרוגים מאש אסד בחומס

אסד ממשיך לטבוח בתושבי חומס. גורמי אופוזיציה בעיר מדווחים על לפחות 75 הרוגים מההפגזות בשכונת באבא עמאר בעיר. נציגי הצלב האדום העולמי מדווחים כי הם מקיימים מגעים עם צבא סוריה כדי לפנות את השכונה מיושביה ולמנוע את המשך שפיכות הדמים

אש בעיר חומס. ארכיון (AP)

בעיר חומס בסוריה נמשך גם היום הרג האזרחים בידי כוחות הביטחון הנאמנים לנשיא בשאר אל אסד. גורמי אופוזיציה בעיר חומס מדווחים על לפחות 75 בני אדם שנהרגו מההפגזות בשכונת באבא עמאר בעיר.

נציגי הצלב האדום העולמי מדווחים כי הם מקיימים מגעים עם צבא סוריה כדי לפנות את השכונה מיושביה ולמנוע את המשך שפיכות הדמים. עד כה מספר ההרוגים בסוף השבוע עומד על כ-205 בני אדם.

"ארה"ב תפיל את משטר אסד מהאוויר"

העיתון הערבי "א-שרק אל-אווסט" היוצא לאור בלונדון ציטט הבוקר בכיר במשרד ההגנה האמריקני באומרו כי בפנטגון נשקלת האפשרות להפעיל כוחות צבא כדי לעצור את מרחץ הדמים שמבצעים נאמניו של בשאר אסד באזרחים.

לפי אותו גורם, התרחיש שנבדק בוושינגטון דומה לזה שנקטו כוחות נאט"ו בקוסובו ב-1998 - והוא עשוי להיות מיושם אם במועצת הביטחון לא תתקבל החלטה שתביא לקץ משטרו של אסד - כפי שהתרחש גם בימי המלחמה ביוגוסלביה לשעבר.

הבכיר האמריקני סיפר כי בשלב הראשון של התכנית יוכרז אזור סטרילי בגבול שבין סוריה לבין טורקיה, שם ישוכנו פליטים. במקביל, יימשך בכל עת הסיוע ההומניטארי לכל אזרחי סוריה - תחילה באמצעות כוחות הצלב האדום הבינלאומי ואחר כך בסיוע נאט"ו וטורקיה. לדברי הגורם, ההערכה הרווחת בפנטגון היא שעמדת רוסיה וסין נגד הטלת עיצומים כבדי משקל על משטר אסד לא תשתנה - אבל ההנחה היא ששתי המדינות לא יתנגדו לסייע במתן סיוע לאזרחים.

פרסום מתווה התכנית בא בהמשך לאיום המפורש שהשמיע אמש נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, שאמר כי "ייעשה שימוש בכל הכלים העומדים לרשותנו כדי למנוע את מעשי הטבח (בסוריה)".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת