נכדו של עימאד מורנייה: "אהיה כמו סבא, לוחם התנגדות"

הטרור עובר במשפחה: בראיון יוצא דופן שקיימה רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה, נראה הילד עימאד מורנייה, שנקרא על שמו של סבו רב המחבלים, מבטיח להמשיך בדרך הטרור. לבוש מדי צבא, קיבל מורנייה הנכד את האקדח של סבו. כך זה נראה

עימאד מורנייה הנכד. בקטן: הסבא (MEMRI)

הדור הבא של חיזבאללה: רשת "אל-מנאר" של ארגון הטרור הלבנוני אירחה באולפנים בביירות את משפחתו של מי שהיה "רמטכ"ל חיזבאללה", עימאד מורנייה. את ההצגה "גנב" נכדו של רב-המחבלים, שחוסל על פי דיווחים זרים על ידי ישראל בדיוק לפני ארבע שנים בלב דמשק.

בקטע שפרסם מכון המחקר MEMRI נראה הנכד, שזכה לשם סבו, עימאד מורנייה. הוא מתבייש להופיע בטלוויזיה - אך המסרים שלימדו אותו הוטמעו היטב. לבוש בבגדי צבא, חוזר מורנייה הנכד במהירות על המשפטים שאומרים לו בני משפחתו, ומבטיח להמשיך בדרכו של סבו.

"המנהיגים אינם מתים, משום שדרכם חיה לעולם", פותחת המגישה את הראיון עם בני משפחת מורנייה באולפן ופונה "לילד עימאד מורנייה": "מה אתה רוצה לומר לסבך?", היא שואלת. וזה עונה לה בחיוך: "אני אוהב אותך". המראיינת ממשיכה: "מה אתה לובש?", וזה משיב לה: "מדים צבאיים".

צפו בנכד של מורנייה מבטיח להמשיך בדרכו של סבו

"מה אתה רוצה להיות כשתהיה גדול?", שואלת המגישה פעמיים את הנכד הנבוך. "אני רוצה להיות לוחם התנגדות, כמו סבי", הוא משיב לה. "נכון מאוד!", משיבים הנוכחים באולפן. בשלב זה מעניקה לו אחת מבני המשפחה את אקדחו של מורנייה. "של מי זה?" היא שואלת אותו. "של סבא", הוא משיב לה. וזו אומרת לאחר מכן: "עימאד הקטן מקבל את האקדח של עימאד הגדול".

בזמן שהנכד נעמד עם אקדחו, אומרת המגישה באולפן: "בעזרת אללה, כמו שאמר חסן נסראללה, עימאד הותיר אחריו אלפי חיילים".

בחודש שעבר: ביקור נדיר של בתו של מורנייה באירן 

בחודש שעבר פרסמנו לראשונה באתר האינטרנט של חדשות 2 תמונות מביקור נדיר שערכה פאטמה מורנייה, בתו של מורנייה, בכינוס של בני נוער ממדינות ערב באירן, בהשתתפות המנהיג הרוחני עלי חמנאי.

שיאו של הכינוס נרשם כשמורנייה הצעירה ניגשה למיקרופון, פנתה לחמנאי והצהירה כי בכוונתה להמשיך את דרכו של אביה. "אדוני, אני הבת שלכם, פאטמה. בתו של השהיד המפקד עימאד מורנייה", אמרה פאטמה לקול תשואות. "הוא לוחם הג'יהאד המפואר שהכשיל את מאמציהם של כל מנגנוני הביטחון והמודיעין במשך יותר מ-25 שנה. הוא הרס את רשתות המודיעין שלהם ואת יראת הכבוד מהצבאות הגדולים בעולם - האמריקני והישראלי".

"היום אני יחד עם מאות מבניו של עימאד מורנייה", הצהירה מורנייה הבת. "אלו הם בני הנוער המהפכנים שלכבוד הוא לי לפגוש אותם - בזמן בו יושבים בשקט הכופרים ושמש האסלאם זורחת מחדש". האייתולה חמנאי תועד במצלמות כשהוא מביט בצעירה, ומקשיב לה קשב רב.

הטרוריסט שהיה בן טיפוחיו של משטר האייתולות

באירוע השתתפו עשרות בני נוער מהמדינות שחוו את מהפיכות "האביב הערבי", למעט בני נוער סורים. על פי הדיווח בכלי התקשורת האירניים, חמנאי פנה אל בני הנוער בכינוס והסביר להם כי מודל המשטר האיסלאמי באירן הוא המודל שעל מדינות "האביב הערבי" לאמץ בשטחן.

עימאד מורנייה, מי שנחשב ל"חוד החנית" של חיזבאללה במאבק בישראל במשך עשרות שנים ולמי שייסד את הזרוע הצבאית של הארגון, היה בן טיפוחיו של משטר האייתולות בטהרן וזכה להערכה רבה מבכירי המשטר האירני.

הוא נפגש מספר רב של פעמים עם ראשי המשטר, ואף חי מספר שנים באירן במהלך שנות ה-80', בתקופה נמלט מהמודיעין האמריקני בעקבות השתתפותו בחטיפת מטוס TWA לביירות והפיגוע במפקדת הנחתים.

לפני שבועיים מלאו ארבע שנים לחיסולו של מורנייה, שעל פי דיווחים זרים בוצע על ידי ישראל. ב-12 בפברואר 2008 חוסל רב המרצחים בפיצוץ מסתורי שאירע ברכבו שחנה בשכונת סוסה בדמשק - אחרי עשרות שנים בהן היה בראש רשימת המבוקשים של ישראל וארצות הברית. מאז מאיים חיזבאללה לנקום את מותו ולפגוע במטרות ישראליות ברחבי העולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק