"ידידות סוריה" יקראו לסנקציות על אסד; 6 הרוגים בחומס

ארגון "ידידות סוריה", המורכב מ-70 מדינות, יתכנס היום בתוניסיה ויקרא לסנקציות נגד משטר אסד. בנוסף, יבקשו המדינות להגיע לערים הנצורות במדינה תוך 48 שעות ולהעניק להן סיוע הומניטרי. קופי אנאן, שליח האו"ם לסוריה, הכריז כי הוא רוצה "לשים קץ לאלימות באזור"

הארגון: "להעניק סיוע הומניטרי" (AP)

שישה בני אדם נהרגו בחומס שבסוריה הבוקר והאזרחים במקום מדווחים על מצוקת רעב קשה מאוד. ארגון "ידידות סוריה" המורכב מ-70 מדינות ערביות ומערביות, בהן גם ארצות הברית וטורקיה, יתכנס היום בתוניסיה ויבקש מהנשיא בשאר אסד לעצור את הירי. גם נציגים מטעם האופוזיציה הסורית יגיעו לכינוס. בנוסף, יבקשו בארגון לאפשר להם להגיע תוך 48 שעות לערים הנצורות ולהגיש להן סיוע הומניטרי.

מדינות הארגון צפויות להטיל סנקציות של המשטר בדמשק. בין היתר הן יבקשו להפסיק לרכוש נפט מדמשק, לעצור עסקאות עם המדינה, להקפיא את נכסיהן ולהוריד את דרגי היחסים הדיפלומטיים.

מוקדם יותר דווח כי קופי אנאן, מזכ"ל האו"ם לשעבר מונה לשליח האו"ם בסוריה. אנאן הספיק לקרוא לצדדים לשתף פעולה כדי "לשים קץ לאלימות". אתמול נהרגו בסוריה יותר ממאה בני אדם, מרביתם בעיר חומס שמותקפת על ידי צבאו של בשאר אסד בעשרים הימים האחרונים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת