2 עיתונאים זרים נהרגו במהלך סיקור האלימות בסוריה

עיתונאית אמריקנית ועיתונאי צרפתי נהרגו הבוקר במהלך סיקור האלימות וחילופי האש בעיר חומס. בצפון סוריה נהרגו עוד עשרות במה שנראה כענישה קולקטיבית - חיסול צעירים אידליב הסמוך לגבול הטורקי. אירן: המערב לא רוצה באמת פיתרון בסוריה

שני עיתונאים נהרגו הבוקר בשכונת באבא עמר, מוקד ההתנגדות בעיר חומס שבה - על פי הידיעות הקטועות מסוריה, מתרכזים כוחות אופוזיציה נגד אסד. על פי הפרסום ברשת "אל-ערבייה", עיתונאית אמריקנית ועיתונאי ממוצא צרפתי נהרגו יחד עם עוד עשרות ממתנגדיו של אסד.

שני העיתונאים המערביים הם הכתבת מארי קולווין והצלם הצרפתי ראמי אושליק שעבדו עבור העיתון הבריטי "הסאנדייי טיימס". על פי הדיווח בסוכנות רויטרס, הם נהרגו כששהו בבית בו התרכזו כוחות אופוזיציה באחד הבתים בעיר חומס. משעות הבוקר המוקדמות חידשו חילות האוויר והשיריון את התקיפות על העיר.

ואילו באידליב, על גבול סוריה-טורקיה, נמשך גם כן הדיכוי האלים של המחאה. תמונות קשות שמפורסמות בשעות האחרונות ברשתות החברתיות מתעדות את תוצאותיו של טבח מזעזע ב-27 צעירים תושבי העיר, שעל פי הדיווחים הוכרחו הלילה לצאת מבתיהם, הובלו לשטח פתוח - ונורו למוות בזה אחר זה.

"כוחות הצבא רדפו אחרי האזרחים משלושה כפרים, עצרו אותם והרגו אותם בלי להסס. הם אספו גברים צעירים ובני נוער, וכל מי שלא הצליח לברוח - נורה", אמרו גורמים בארגוני זכויות האזרח בסוריה לסוכנות הידיעות רויטרס.

אירן: המערב לא באמת רוצה פיתרון למצב בסוריה

במקביל, נמשכים המאמצים הדיפלומטיים לסיום המשבר בסוריה. המועצה הלאומית הסורית, ארגון האופוזיציה היושב בטורקיה, קרא היום לפתרון צבאי - כפתרון יחיד למצב במדינה. זאת, לאחר חודשים ארוכים בהם קראה האופוזיציה הגולה לפתרון דיפלומטי למשבר - בין אם בהתערבות של האו"ם ובין אם בהתערבות של מועצת הביטחון. אנשי האופוזיציה הסורית בתוך המדינה קוראים היום לאזרחי סוריה להחרים את משאל העם שאמור להיערך על חוקה חדשה ביום ראשון הבא, באופוזיציה טוענים שמשאל העם הוא ניסיון של הנשיא בשאר אל אסד להסתיר את הרדיפות במדינה.

אירן מצדה, שבה להדגיש כי כל עוד היא בתמונה - היא תפעל נמרצות למנוע התערבות שכזאת. בתדרוך עיתונאים שכינס הבוקר דובר משרד החוץ של הרפובליקה האסלאמית ראמין מהמנפרסט, אמר כי המערב אינו באמת מעוניין בפתרון המשבר בסוריה. "המערב רק רוצה להשיג את מטרותיו באזור. אם באמת רוצים לדאוג למצב בסוריה, צריך להפגין זאת בשטח ולאפשר לממשל הסורי לבצע רפורמות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת