סיור עם הלוחמות נגד דאע"ש בקובאני

כיצד חיות הכורדיות שלוחמות בארגון הטרור הרצחני בסוריה? כתב רשת CNN התלווה ללוחמות שרוצות לנקום בדאע"ש בעיר הסורית בה מתנהלות הקרבות. "אלו זמנים קשים, אבל אנחנו שואבים כוח מהחללים האלה", סיפרו הלוחמות, והכתב תיאר: "ריח של ריקבון וגופות, מטח בלתי פוסק של הפצצות"

"אנו רצים פנימה בתוך אפלת הלילה סמוך לגבול סוריה. אנשי ארגון דאע"ש משמאל, הצבא הטורקי קרוב מאוד. זה הלילה הראשון שלי בקובאני" - כך תיאר כתב CNN ניק פאטון וולש את הכניסה שלו לעיר שהפכה למוקד הלחימה בארגון הטרור הרצחני. לדברי הכתב, "הרצפה והקירות רועדים במהלך המתקפות האוויריות של הקואליציה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוות CNN הצטרף ללוחמות כורדיות מכוחות הפשמרגה במזרח העיר: לוחמת בשם מעדיה הובילה את הצוות לעמדות ירי בהם יורים במקלעים כבדים לכיוון אנשי דאע"ש שנמצאים במרחק עשרים מטרים מהם. "האוויר המזוהם, יש ריח של ריקבון, ריח של גופות נרקבות", סיפר וולש.

מעידה סיפרה כי איבדה את החברה הכי טובה שלה בלחימה הזו: "היא פוצצה את עצמה כאשר נפלה לידי הארגון. אלו זמנים קשים, אבל אנחנו שואבים כוח מהחללים האלה". לדבריה, רגעי המוות של חבריה "גורמים לך לעשות יותר כדי לנקום, כדי להגשים חלומות אבל הדרך רק התחילה. אני רוצה שכבר תסיים".

"ריח של ריקבון והגפות" (AP)

"הפצצות נופלות, אבל הילדים צוחקים ומשחקים"

הכתב תיאר את התחושה בעיר מוכת הקרבות: "רעש מרגמות מתוצרת בית שיורים כאן ללא הבחנה, הפצצות נופלות בבניינים סביב, רסיסי גרוטאות מתכת מצלצלים כשהם פוגעים בבטון שברחוב בחוץ". לדברי הכתב פאטון וולש, על הגגות בעיר נשמע "מטח בלתי פוסק של מקלעים כבדים ששולחים קליעים, מהדהדים בבתי הסביבה. מאוד קשה להישאר בחיים, אך למרבה ההפתעה - החיים כאן נמשכים".

בסוף הכתבה אמר פאטון וולש כי התקשה לעכל את המראות סביבו: "בילינו יומיים בתוך העיר כדי לראות בעיניים שלנו את החורבן שבמשך שבועות ארוכים ראינו רק מהגבעות הסמוכות, הדברים שנחשפנו אליהם - מדהימים . בכל מבט העיניים לא מאמינות למה שנפרש לפניהן".

בין השאר ציין הכתב שני מצבים שזעזעו אותו: באחד המקרים הובילו אותו ילדים קטנים לחדר שינה מרופד בכריות בעמדה כורדית. "סביב הפצצות נופלות אבל הילדים צוחקים, משחקים על הריהוט הרך. הם שובבים וחסרי אונים", תיאר את המאורע. במקרה השני צפה הכתב בילדים חופרים בעפר בבית קברות מאולתר: "אובדן הוא חלק מהחיים כאן", הסביר.